20 Mart 2019 Çarşamba

Kemerhisar'da BAL ligi sevinci

kemerhisarda-bal-ligi-sevinci

2017-2018 futbol sezonu Niğde amatör liginin şampiyonu 1970 Hisarspor bu sezon büyük bir sürpriz yaparak il şampiyonluğunu kazandı ve adını BAL liginde Niğde ilini temsil etme hakkını elde etti.
14 Nisan 2018 Cumartesi 08:15

2017-2018 futbol sezonu Niğde amatör liginin şampiyonu 1970 Hisarspor bu sezon büyük bir sürpriz yaparak final maçında Çukurkuyu Belediyespor'u 2-1 yenerek il şampiyonluğunu kazandı ve adını BAL liginde Niğde ilini temsil etme hakkını elde etti.

BAŞARI NASIL GELDİ?

Gerek futbol sahalarının yetersiz olması ve gerekse maddi kaynaklarının sınırlı olmasına rağmen azimle mücadele ettiler Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı her zaman takımın yanında yer aldı,maddi ve manevi imkânlarını seferber etti, maçlarında sporcularını yalnız bırakmadı bu şampiyonlukta en büyük etken oldu.

EN BÜYÜK HÂYÂL KIRIKLIĞI BOR'DA

3 sezon önce Niğde'de 2 ayrı guruptan oluşan amatör kümede hem kendi hemde Niğde gurubunu namağlup geçerek 13-0 lık skorlara imza atan Bor Belediyespor hak ettiği BAL ligine yetkililerce dahil edilmedi ve kulüp 2 yıl men ve para cezası aldı.

Bu sezon Bor gerek tesis ve gerekse taraftar ve maddi imkânın iyi olmasına rağmen elindeki güçlü kadroyu dağıtması ve yeni gençlerden kurulan ekiple ancak yarı finale kadar gelebildi.Görünen o ki bundan sonrada efsanenin artık BAL ligini kazanması zor olarak görünüyor.

Bor'lu sporseverler bu stad Bor içinmi? kasaba takımlarımızın BAL ligi içinmi? yapıldı neden Bor Belediyespor'a gerekli ilgi gösterilmiyor ve neden bu durumdayız? şeklinde haklı serzenişlerde bulunuyorlar.

Bor belediyespor'un bu lisans hakkını kullanan Azatlıspor ligde tutunamadı ve geri düştü.Geçen yıl yine bir Kemerhisar ekibi olan Tyanaspor aynı şekilde çıktığı BAL liginde tutunamadı ve düştü.Son olarak 2017-2018 sezonunda tekrar BAL ligine yükselen Azatlıspor sezonu sadece tek galibiyet ve 3 puanla tamamlayarak tekrar amatör kümeye düşmesi ile 1970 Hisarspor doğrudan BAL ligine katılma hakkının elde etti.

*********


Haberin etiketleri:

1970 Hisarspor


Haber okunma sayısı: 1577

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE