Asil Aluminyum

17 Aralık 2018 Pazartesi

Silahların Gölgesinde..

Atilla HIZARCI

Atilla HIZARCI

E-Posta :

Egemen güçlerin demokrasi getiriyorum diyerek,aslında kendi kötü emellerini sinsice  hayata geçiren ve yine bir ülkenin bizden yardım istedi diyerek o ülkenin taa kalbine kadar girip çöreklenen,sözüm ona süper güç olarak milletlere korku salan asalak ülkelere ne kadar süre daha tolerans tanınacak...

Bu ülkelerin politikaları sürekli korku salma ve sindirme üzerine inşa edilmiştir.

Ellerinde bulunan çok güçlü  konvansiyonel ve nükleer silahlarıyla   korkutup zamanı gelince de aba altından sopa göstermekten geri kalmıyorlar, ondan sonra ne oluyor tabiri caizse geri vitese takmıyor muyuz...

Demek ki kudretli olursanız muktedir de olursunuz.

Ne yapmamız lazım  tabi ki az uyuyup çok çalışmamız lazım, bu ülkelerin insanları çocukluktan başlayıp kitap okuma alışkanlıkları kazandırılarak ilimde,bilimde ve askeri alanda başarıya ulaşılıyorlar ulus olarak.

Baktığımızda en fazla okuma oranı,  Rusyanın birinciliğinde ,ABD ve tüm avrupa ülkeleri sıralanıyor , kendi ülkemizin sırasını söylemek istemiyorum onuda siz tahmin edin..Aslında ben burdan  şuraya gelmek istiyorum,  ne alaka diyeceksiniz ama.

Gençlerimize,genç nüfusumuza bakıyorum da sevgili gençlerimizin ellerinden cep telefonları hiç düşmüyor,aslında bu icadı bir tablet gibi kullanıp okusalar içim yanmayacak ama öyle değil tabi, sürekli televizyon izliyorlar, yarışma proğramları değil  tabi ki ..

Siz gençlerimiz hakkında nasıl böyle bir kanıya vardınız derseniz, sürekli gözlemliyorum ve değerli hocalarımdan da tabiki fikirlerini alarak aklımda bu algı gerçekleşti. Geçenler de bir üniversite hocamız dediki üniversite talebesi  dilekçe yazmasını bilmiyor,hayretler içinde kaldım, e hocam neden böyle oluyor dediğimde,çocuklar tabandan  eksik geliyorlar dedi.

Şunu da belirtmek isterim ki tabiki çok iyi eğitim veren ilk ve orta öğretim,üniversitelerimiz var, başarıları da küçümsenemez. Tabi ki istisnalar kaideyi bozmaz bir sistemi geliştirip tüm ülke bazında tabana yaymak lazım diye düşünüyorum. Kaldı ki yıllardır eğitim sistemimizle çok oynandı bu yüzdendir ki başarıyı yakalamamız da o oranda geri öteleniyor.

Örnek vermek gerekirse sanırım iki yıl kadar oldu bir üst bürokratımız şu kadar süre içinde Almanyayı yakalayacağız, adama demezler mi o kadar süre zarfında, Almanya yerinde mi sayacak,,,,adamların temeli sağlam koydukça, üzerine koyacaklar. Adamlar sana bir avuç civata satacaklar sende onlara karşılığında atıyorum on kamyon narenciye vereceksin..

Adam ,saate vur sen tahmin et. Benim canım halkım ellere hizmet etmeye devam....  Ülkemizde ki gelişmeleri de yok sayamayız ancak zor bir coğrafya da olduğumuz için gelişimde aceleci olmaz zorundayız, her tarafımız tabiri caizse pirenhalarla dolu .

Konunun başına gelecek olursak bilim ve teknolojide  gelişmeyle , tabi ki hem ekonomik hemde güçlü bir orduyla caydırıcı bir konuma geliriz . Daha çok örneklemelerle desteklenerek konu daha da ileri boyuta uzatılabilr  ancak fazla sıkısı olur kanaatindeyim . 2016 yılının başta ülkemize ve islam alemine barış, huzur ve atılım getirmesi dileğiyle ...

Kalın sağlıcakla.....


02 Ocak 2016 Cumartesi 11:42
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Düzeltme

    Misafir 22 Ocak 2016 01:03 Atillacığım güzel bir yazı kutlarım ancak üç yerde düzeltme yapmanı isteyeceğim Son paragrafında ki sıkı(c)ı ve bir önceki paragrafta da aceleci olma(k) zorundayız ve piranha kelimelerini... :) Sevgiler

ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE
Sağ Blok Ust Sabit