Yazı Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 01:11 Bu yazı 2855 kez okundu
 
Eskiden Ne Konuşurduk Biz ?
Lerzan Karabayır
 
 

Merhaba herkese

Bugünlerde büyük-küçük, yaşlı-genç bir araya geldiğinde tek konuşulan şey siyaset. Bu bir tek bana mı yanlış geliyor bilmiyorum ama dikkat ediyorum da bizler artık başka bir şey konuşamaz olduk!!!

İki-üç kişi bir araya geliyoruz eğer iktidar partisini tutuyorsa sohbetin konusu hemen yapılan icraatlar, yapılan yenilikler, eski ve yeninin karşılaştırılması yahut kişisine göre bazen de oy verdiği partiyi ve kişileri eleştirme oluyor.

Yok eğer muhalefeti tutuyorsa bu defa yapılan yanlışlar, eksikler, olması gerekenler, inandığı değerler kullanılan inançlar oluyor.

Ya da iki farklı kesim bir araya geldiyse herkes inandığı ve bildiği kadarını karşısındakine anlatma hatta anlatmakla kalmayıp ikna etme çalışmaları oluyor. Bu yüzden oluşan çatışmalar ki bunların sonu hakarete kadar varabiliyor maalesef.

Ne yapıyoruz biz? Hayatımızın tamamı siyasetçilerin tutumundan ibaret mi sizce de?

Nerede kaldı geçmişimizi paylaştığımız sohbetler

Nerede kaldı ufak tefek mutfak tüyoları

Nerede kaldı okul-askerlik anılarımız

Nerede kaldı güzellik sırlarımız

Nerede kaldı ailecek ya da arkadaşlarla oynadığımız oyunlar

Ben mi göremiyorum çevremdeki herkes mi bu şekilde değişti bilemiyorum ama inanın eskiyi özler oldum. Kiminle bir araya gelsem konu nasıl oluyor bilmiyorum siyasete geliyor ve maalesef bende karşımdakine uyarsam kendi fikrimi söylediğim için tartışma ortamına dönüşüyor. Çünkü benim sevdiğim, sempati duyduğum ya da kendime yakın olarak gördüğüm hiçbir parti yok.  Bu da çoğu zaman yanlış anlaşılıyor o da ayrı bir konu J iktidar partisinin yanında kimseyi tutmuyorum desem kesin muhalefettensin diyorlar, muhalefetin yanında ise tesettürlü olduğum için iktidar yanlısı olduğumu düşünüyorlar. İnsanların bu konuda benim hakkımda ne düşündüğünü çok önemsemediğim için gülüp geçiyorum ama insanlarla doya doya farklı konularda konuşmayı özledim. Tabi ki arada siyasette olabilir ama hayatımızın tamamı da siyaset olmamalı diye düşünüyorum. Bazen de parti başkanlarını öyle bir savunmaya geçiyorlar ki inanamıyorum. Ben kendi yetiştirdiğim iki evladıma kefil olamazken –o asla bunları yapmaz ya da oğlum tabi ki bunu yaptı diyemezken onların elin adamlarına kefil olmaları garip geliyor.

Böyle ortamlarda düşünüyorum sahi eskiden ne konuşurduk biz, nelerle vakit geçirirdik, nelere güler neleri paylaşırdık?

 
Etiketler: Eskiden, Ne, Konuşurduk, Biz, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı