Yazı Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 17:13 Bu yazı 3709 kez okundu
 
Sağlıkçılar Boşuna mı Emek Veriyor?
Lerzan Karabayır
 
 

Coronalı hayata uyum sağlamaya çalıştığımız bu günlerde en başta sağlık personeli olmak üzere devletin bir çok kurumu canla başla çalışıyor. Zor sartlarda da olsalar hizmet vermeye devam ediyorlar. Ama gördüğüm kadarıyla insanlar o kadar duyarsız ki insanın isyan edesi geliyor.

Sadece bugün yaşadıklarımı anlatınca ne demek istediğimi anlayacaksınız;

Bugün muayene olmak için hastaneye gittim. Yüzümde maskem cebimde antibakteriyel ürünümle. Hastane de sıra bekliyorum. Yetkililer ne kadar önlem almış olsun bir baktım sırada herkes dipdibe. Yerdeki halkalar boşuna çizilmiş :(  Hemşire hastalardan birine -maskeniz nerede diyor aldığı cevap -ne maskesi yaaaaaa. Böyle insanlara -sizin muayene yeriniz burası değil diyesi geliyor insanın ama mecburen susuyorsunuz. Ardından içeri teker teker hasta almaya çalışan personele bağrışlar içeride hasta varken içeri girenler ve bitmek bilmeyen sözlü tartışmalar:((( 

Oradan çıktım ilaçları almak için eczanaye doğru gidiyorum bir baktım yerleri süpüren bir belediye işçisi ne maske ne eldiven:( dedim ki hani masken nerede? Bu güne kadar hiç maske takmadım ki dedi. İçimden fotoğrafını çekip paylaşmak gelse de kimsenin ekmeğiyle oynamayı istemediğim için sadece -birgün biri fotoğrafını çeker işinden olursun. Kendi sağlığını düşünmüyorsun o belli de başkalarının kul hakkına da girdiğini unutma diye uyararak oradan ayrıldım. 

Oradan eve yemeklik bir şeyler almak için markete girdim, markette de kimsede maske yok. Onların bana sorması gereken soruyu ben onlara sordum nerede maskeniz? Abla o maskeyle çalışması çok zor yaaaaa o yüzden takmıyoruz. Dedim ki sağlıkçıların canı yok mu? her gün o maske, sadece maske de değil o özel kıyafetleri de giyerek kan ter içinde çalışıyorlar dedim. Alışverişimi yaptım çıktım.

Sonraki durak kargo oldu. Bir haftadır elime ulaşmayan kargomu almak için mecburen kargoya uğradım. Kapıda antibakteriyel paspasa ayağınızı silin girin diyordu ama kapıda öyle bir şey yoktu:) Girişte antibakteriyel jel gibi bir şey var mı diye bakındım o da yoktu. Kapıda bir de 3 den fazla kişi girmesin diyordu. Ben içeride baktım 5-6 kişi var :(( bekledim. İçeride tek kişi kalınca girdim çalışanlarda da maske v.s. yok. Kayseri'de çok yakında gördüğümüz olay geldi aklıma (aynı kargo şirketinde çalışan 6 kişide korona çıkması). Demek ki korkmuyorlar ne virüsten ne de başkalarına bulaştırıp kul hakkına girmekten. 

Sokaklarda da keza aynı şekilde görüntüler. Sadece bazı kurumsal firmalarda maske var, sosyal mesafeye dikkat ediliyor gerisi için hayat çoktan normale dönmüş

Şimdi size soruyorum sağlıkçılar, polisler, zabıtalar, gazeteciler, askerler ve mecburen görev yapan çalışanlar boşuna mı çabalıyor?

 

 
Etiketler: Sağlıkçılar, Boşuna, mı, Emek, Veriyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı