Tempo FM
Haber Detayı
20 Mayıs 2021 - Perşembe 13:17 Bu haber 2000 kez okundu
 
5 Şubat Stadyumunun Yenilenmesine Başlandı
Niğde'ye yeni yapılacak olan stadyum için yıkım işlemi başladı..
SPOR Haberi
5 Şubat Stadyumunun Yenilenmesine Başlandı

NİĞDE - Uzun zamandır Niğde’nin gündeminde olan 5 Şubat Şehir Stadyumu’nda, yıkım ihalesinin yapılmasının ardından yıkım işlemine başlandı.
Niğde'de şehrin merkezindeki 5 Şubat Stadyumunun yıkımının ardından yine aynı yerde şehrimizin futbol takımına ve genç sporcularımıza ev sahipliği yapacak modern Niğde Stadyumunun yapımına başlanacak. 
Yıkım sürecinin sonunda; Niğde 5 Şubat Şehir Stadyumunun açık ve kapalı tribünlerinin betonarme blokları, temeli, istinat duvarları, çelik konstrüksiyon çatısı, 45m x 90m ölçülerinde sentetik saha ve her türlü mekanik tesisatın yüklenici firma tarafından hurda karşılığı yıkılacak, molozları ise belediye tarafından gösterilecek yasal döküm alanına taşınacak mevcut alan ise tesviyeli bir şekilde idareye teslim edilecek. 
Başkan Emrah Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “5 Şubat Şehir Stadyumu yenileniyor şehrimiz 7500 kişilik modern bir stada kavuşuyor. Yıkım çalışmaları başladı. Niğde’mize yakışır, sosyal donatıları olan uluslararası standartlara haiz stadyumumuz şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: 5, Şubat, Stadyumunun, Yenilenmesine, Başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı