Tempo FM
Haber Detayı
29 Nisan 2022 - Cuma 04:37 Bu haber 8705 kez okundu
 
Akkaya Barajındaki Cinayetin Sırrı Çözüldü
Akkaya barajında ölü olarak bulunan kimliksiz kişinin İbrahim Çinlioğlu olduğunu belirleyen Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri olayın arkasında ...
ASAYİŞ Haberi
Akkaya Barajındaki Cinayetin Sırrı Çözüldü

 

NİĞDE - Niğde’de 47  yaşındaki  İbrahim Çinlioğlu’nu öldürüp baraj kenarına atan cinayet zanlısı 31 yaşındaki H.I.  Asayiş Müdürlüğü Cinayet Büro  ekipleri tarafından yakalandı.  

Niğde ile Bor ilçesi arasında bulunan Akkaya Barajı yakınlarında hayvanlarını bir otlatan çoban tarafından bulunan kimliksiz ceset üzerine çalışmalarını hızlandıran Asayiş Müdürlüğü Cinayet Büro  ekipleri, öldürülen şahsın İbrahim Çinlioğlu olduğununu belirledikten sonra soruşturmayı genişletti. 

ARAÇ YANGINININ ARDINDAN CİNAYET ÇIKTI

Niğde’de 27 Nisan günü meydana gelen araç yangınının arkasından cinayet çıktı. Akkaya Barajının dolusavak mevkiinde bulunan İbrahim Çinlioğlu’nun cesedinin ardından polis geniş çaplı bir araçtırma gerçekleştirdi. İbrahim Çinioğlunun öldürülerek Akkaya Barajının kenarına bırakıldığının belirlenmesinin üzerine cinayet üzerinde duran Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri Çinlioğlu’nun, 27 Nisan günü Selçuk Mahallesi Kanal Boyunda meydana gelen araç yangınının sahibi ile arkadaşlığını tespit etti. Yanan aracın şüpheli yanması ile cinayete kurban giden İbrahim Çinlioğlu’nun aracın yandığı gün buluştuklarını belirleyen cinayet şube büro ekipleri H.I. yi sorguya aldı. İddiaya göre öldürülen İbrahim Çinlioğlu ile H.İ adlı kişinin 27 Nisan günü araçta buluştuğunu tespit edildi.  H.İ ifadesinde cinayeti itiraf etti. Öldürülen İbrahim Çinlioğlu ile  araç içerinde tartışma yaşayan H.İ yanında bulunan silahla İbrahim Çinlioğlu’nu araç içerisinde öldürdü. H.I, daha sonra Çinlioğlu’nu Akaya barajı kenarına bırakarak, tekrar Selçuk Mahallesi kanal boyuna geldi ve araç içerisindeki cinayetin izlerini yok etmek için otomobili ateşe verdiği ortaya çıktı. 

Akkaya Barajı yakınında hayvanları otlatan çoban tarafından bulunan kimliksiz ceset üzerine çalışmalarını hızlandıran Asayiş Müdürlüğü Cinayet Büro  ekipleri, öldürülen şahsın kimliğini belirledikten sonra soruşturmayı genişletti. Ekipler kısa sürede cinayet şüphelisi H.I’yı yakalayarak gözaltına aldı. H.I, ilk ifadesinde öldürdüğünü itiraf etti. H.I’nın evinde yapılan aramada ise kanlı giysiler  bulundu.  H.I’nın yaktığı araç ise Ankara’ya  kriminale gönderileceği öğrenildi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Akkaya, Barajındaki, Cinayetin, Sırrı, Çözüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı