Tempo FM
Haber Detayı
03 Nisan 2021 - Cumartesi 23:14 Bu haber 6600 kez okundu
 
Aladağlarda Vaşak Vahşice Öldürülmüş Halde Bulundu
Niğde'nin Çamardı İlçesi bölgesinde bulunan Aladağlar Milli Parkı içerisinde nesli tehlike içerisinde olan Vaşak, vurulduktan sonra ağzı ve ayakları bağlanmış halde ölüme terk edilmiş halde bulundu ...........:::::::::::: FOTOĞRAF : Serdal TELEVİ ::::::::::::..................
YAŞAM Haberi
Aladağlarda Vaşak Vahşice Öldürülmüş Halde Bulundu

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde'nin Çamardı İlçesi bölgesinde bulunan Aladağlar Milli Parkı içerisinde nesli tehlike içerisinde olan Vaşak, vurulduktan sonra ağzı ve ayakları bağlanmış halde ölüme terk edilmiş halde bulundu.

Aladağlar Milli Parkı içerisinde doğal hayatta çok nadir görülen Vaşak bölgede dağcılık ve doğa spocusu Serdal Televi tarafından tesadüfen bulundu. Serdal Televi yabani hayatta nesli yok olma tehlikesi ile koruma altında olan Vaşak ı ağzı ve ayakları bağlı halde ölü olarak buldu.

Televi; yaptığı açıklamasında, “ Yıllarca bu bölgede bulundum. Canlısını bir türlü görmek nasip olmadı. Kimbilir nasıl avladılar. Soyu tükenmekte ve av yasağı olan bir hayvan. Muhtemelen vurulmuş belki canlı iken ağzı ve ayakları bağlanmış, sürüklenmiş ve yırtıcılara yem olsun diye bırakılmış. “ dedi. 

Durumu hemen yetkililere haber veren Serdal Televi, kendi sosyal medyasından da paylaştığı fotoğrafta tepkisini dile getirdi. Fotoğrafı paylaşınca hayvanseverler de bu vahşete çok sert tepki gösterdiler. Aladağlar Milli Parklar ve Jandarma vahşide öldürülen ağzı ve ayakları bağlamış halde bulunan Vaşak ile ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Aladağlarda, Vaşak, Vahşice, Öldürülmüş, Halde, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı