Tempo FM
Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 09:25 Bu haber 897 kez okundu
 
Artık sağlık Ocaklarından da Aşılama Başladı
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, BioNTech aşısının aile sağlığı merkezlerinde (sağlık ocaklarında) uygulanması kararının ardından aşı sırası gelen vatandaşlara aşı yapılmaya başlandı.
SAĞLIK Haberi
Artık sağlık Ocaklarından da Aşılama Başladı


NİĞDE - Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, yaptığı açıklamada, ''BioNTech aşısının Vatandaşların Aile Sağlığı Merkezlerini evleri gibi gördükleri için aşılamanın onlar için çok daha rahat olacağını, Aile Sağlığı Merkezlerinin de aşı  uygulanmaya başlanmasının aşılama süreci için çok iyi olacağını ifade etti.''
‘’Aşı sırası gelen vatandaşlarımız Aile Sağlığı Merkezlerine gidebilir. Yeter ki aşı olmayı istesin. Her yerde aşımızı uyguluyoruz. 15 Haziran'dan itibaren Ömer Halisdemir Meydanında (Belediye Önü)  vatandaşlarımıza kolaylık olsun diye aşı uygulamasına başlayacağız. 40 yaş üstü ve aşı sırası  gelen vatandaşlarımız geldiklerinde aşıları yapılacak, günlük 6.000 doz aşıya kadar çıkmak istiyoruz. Aşı sırası gelmiş olan tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya ve toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmeye davet ediyorum. Covid-19'dan kurtulmanın en kısa ve kolay yolu aşı olmaktan geçiyor." dedi.
Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın: ‘’Niğde’de aşılama oranının çok güzel olduğuna, vaka sayılarında da buna bağlı düşüş yaşandığına işaret ederek, "Bizim için bir kişi dahi çok önemli. Aşılanmamış kimse kalmasın çünkü tek silahımız aşı. Onun için lütfen herkesi aşıya olmaya davet ediyorum." dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Artık, sağlık, Ocaklarından, da, Aşılama, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı