Tempo FM
Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 16:30 Bu haber 1213 kez okundu
 
Ay Yıldız Hareketi Niğde'de
Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "Ayyıldız Hareketi" çalışmaları kapsamında Niğde'ye geldi. Garnd Otelde basın toplantısı düzenleyen Özdağ, ardından heyetle birlikte , 15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir'in Çukurkuyu beldesindeki kabrini ziyaret ederek, dua okudu.
SİYASET Haberi
Ay Yıldız Hareketi Niğde'de

Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "Ayyıldız Hareketi" çalışmaları kapsamında Niğde'ye geldi. Garnd Otelde basın toplantısı düzenleyen Özdağ, ardından  heyetle birlikte , 15 Temmuz Kahramanı  Ömer Halisdemir'in Çukurkuyu beldesindeki kabrini ziyaret ederek, dua okudu.

Özdağ,  'Ayyıldız Hareketi' olarak Bolu Belediye Başkanının arkasında olduklarını  belirterek: “ basına düşen haberlerde hakkında bir soruşturma açıldığı ifade ediliyor. Soruşturmanın gerekçesi de Bolu’da yaşayan Suriyeliler ve diğer yabancılarla ilgili su fiyatlarının artırılması konusunda bir açıklama yaptı. Tabi bu bizim medeniyetimizin Türk milli kimliğinin kabul ettiği bir açıklama değil Suriyeliler muhakkak ülkelerine dönmeli ama Türkiye’nin dostları olarak dönmelidirler. Fakat yerel yönetimlerin çığlığı anlamında olan bu açıklama da Tanju başkanı infaz etmek için gerekçe olarak kullanılamaz. Buradan net ve açık olarak ifade etmek isterim ki Bolu Belediye Başkanının biz Ayyıldız Hareketi olarak böyle bir soruşturma başlatılması durumunda arkasındayız. Ben kendisini arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ederek destek vereceğiz. Tanju başkan yıllardan beri bu konuya dikkat çeken nadir politikacılardan bir tanesidir. Türkiye için nasıl bir tehdit oluşturduğunu görmüştür, ifade etmiştir ve seçim kampanyası süresince de Bolu’da bu konuyu etkili bir şekilde gündeme getirmiştir. Bu konuda milli tavır alan ve sığınmacıların ülkelerine dönmelerini isteyen bütün siyasi dik duruşları biz Ayyıldız Hareketi olarak kucaklarız’dedi.

Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti

Basın açıklamasının ardından  Özdağ ve beraberindekiler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Çukurkuyu beldesindeki karini ziyaret ederek, dua okudu.

Özdağ burada yaptığı açıklamada:”"Şehit Ömer Halisdemir, komutanına o kadar inanmış ve güvenmiştir ki bu bir askerin alabileceği en zor görevi bir başka komutanı vurma ve öldürme görevini tereddüt etmeden yerine getirmiştir. Bu eylemiyle FETÖ'cü darbenin başarısızlığa uğratılmasında olağanüstü büyük bir rol oynamıştır. Türk tarihine geçmiş kahramanlardan birisidir. FETÖ, FETÖ yandaşları şehidimizi karalamak için ahlaksızca iftiralar attılar ve bundan sonra da atacaklardır. Ama bizler için şehidimiz Kürşat'la Çin sarayını basan 40 ihtilalci tarihte hangi konuma sahipse onlarla aynı konuma sahiptir. Çanakkale'de savaşan, Sakarya'da, Dumlupınar'sa savaşan yiğitlerimiz, şehitlerimiz, gazilerimiz, hangi konuma sahipse o da o konuma sahiptir. Allah rahmet eylesin"dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ay, Yıldız, Hareketi, Niğde'de, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı