Tempo FM
Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 08:48 Bu haber 2648 kez okundu
 
Ayak Tenisi Elemeleri Tamamlandı
Türkiye Ayak Tenisi Kupası Niğde elemeleri tamamlandı.
SPOR Haberi
Ayak Tenisi Elemeleri Tamamlandı

Türkiye Ayak Tenisi Kupası Niğde elemeleri tamamlandı. 17- 18  Eylül tarihlerinde Bucak Çayırı sentetik sahada gerçekleştirilen  turnuva sonucunda Birinci Çamardı, ikinci  Selçuk F.K., üçüncü Bor Veteranlar ve dördüncü Niğde 50 yaş Veteranlar oldu. Dereceye giren takımlara kupaları düzenlenen törenle verildi. Ayak Tenisi Niğde İl Temsilcisi Emrah Çalgın:"Kisa süre önce federasyonu kurulan bu zevkli ve popüler bir  branşı ilimizde daha fazla tanıtabilmek ve Türkiye Kupasına katılabilmek adına il temsilcisi olduktan sonra ilimizde  girişimde bulundum. Hızlıca hep birlikte organize olmayı başardık. Niğde Belediyesi'nin  ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destek ve katkıları ile turnuvayı şekillendirdik. 17 - 18  Eylül itibariyle de, 18 yaş üstü herkesin katılabileceği her takımın 3 kişi birde yedek ile toplam 4 kişiden oluşan takımlar ile katıldığı resmi oyun kuralları ile  Niğde'deki ilk defa yapılan turnuvamızı başarılı bir şekilde yapmayı başardık. Turnuva sonucunda dereceye giren ilk 3 ekip, 25 Eylülde Kayseri ilinde yapılacak bölge şampiyonasına gitmeye hak kazanmış oldu. Bölge şampiyonasında Nevsehir, Yozgat, Kayseri ve Niğde takımları yarışacak olup dereceye giren takımlar Denizli'de Ekim ayında yapılacak olan Ayak Tenisi Türkiye Kupası finallerine  gitmeye hak kazanacak. 

Kısıtlı zaman diliminde turnuvayı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk. 

İlerleyen zamanlarda Ayak Tenisi branşının daha geniş kitlelelere ulaşabilmesi adına ilimizde farklı turnuvalarımızda olacaktır. Federasyon nezdinde  gelişmekte olan spor branşlarına ve okul sporlarına girmesi ile birlikte okullarımızda da  hızla yayılacaktır ve çokta rağbet görecektir. 

Ben turnuvamıza katılan tüm takmlara teşekkür ediyor derece yapan takımları tebrik ediyorum. 
Ayrıca organizasyonumuzda  desteklerini esirgemeyen Niğde Belediye Başkanımız Sayın Emrah Özdemir  ile  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Ayak, Tenisi, Elemeleri, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı