Tempo FM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gürer Yarın Fox Tv'de
Gürer Yarın Fox Tv'de
ACI KAYIP
ACI KAYIP
Haber Detayı
10 Ağustos 2021 - Salı 22:38 Bu haber 1856 kez okundu
 
Bayer’in Düzenlediği Youth Ag Summit’e Katılacak 100 Genç Belli Oldu
KÜLTÜR Haberi
Bayer’in Düzenlediği Youth Ag Summit’e Katılacak 100 Genç Belli Oldu

Bayer’in Kasım ayında gerçekleştireceği Youth Ag Summit’e(Gençlik Tarım Zirvesi) 44 ülkeden seçilen 100 delege belli oldu. 2000 başvuru arasından Youth Ag Summit‘e, gıda güvenliği sorunu karşısında küresel tarım için sürdürülebilir çözümler geliştirmek üzere öğrenmeye ve iş birliği içerisinde çalışmaya istekli 18 - 25 yaş arasındaki genç liderler seçildi. 

 

Türkiye’den zirveye katılmaya mezun olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi‘nde master eğitimine devam eden 23 yaşındaki Ziraat Mühendisi Ertuğrul Işık hak kazandı. 

Ertuğrul Işık: “Tarımın geleceğini değiştirmeye istekli genç liderlerin arasında yer almaktan ve Youth Ag Summit’e katılmaktan mutluluk duyuyorum. Hayallerinin peşinden koşan bir genç olarak, küresel tarım adına sürdürülebilir çözümler geliştirmek ve değişim yaratan fikirleri hayata geçirmek için dünyanın farklı ülkelerinden seçilen gençlerle birlikte çalışacağım, düşüncelerimi paylaşacağım için çok heyecanlıyım” dedi.

 

Seçilmek adına bu yılki delegeler, zirvenin genel teması olan “Aç Bir Gezegeni Beslemek” üzerine proje fikirlerini ve daha önceki çalışmalarından örnekler sundu. Bayer AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Ürünleri Bölüm Başkanı Liam Condon, "Gençler, gıda güvenliği sorunlarıyla mücadelede gerçek bir fark yaratmak için tutkuyla çalışmaya hazır. Geleceğin liderlerini destekleyerek, onlara daha sürdürülebilir bir gıda sistemi yaratmaları için yardımcı olacağız” dedi.

 

Bu yılki Youth Ag Summit kapsamında delgeler aynı zamanda ilk kez düzenlenecek YAS Üniversitesi programında 10 haftalık bir sürece dahil olacak. Ocak 2022’de başlayacak programda zirveye seçilen 100 genç; iş ve iletişim becerilerini geliştirmeye, mentorlardan koçluk almaya ve kendi proje konseptlerini geliştirmeye yardımcı olacak haftalık ödevleri tamamlamaya devam edecek. YAS Üniversitesi’nde delegeler, proje fikirlerini uzmanlara sunarak aynı zamanda ödüller için yarışma fırsatına sahip olacak. 

 

Youth Ag Summit 2021 ile ilgili daha fazla bilgiye ve seçilen tüm delegelerin listesine www.youthagsummit.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Lerzan KARABAYIR
Etiketler: Bayer’in, Düzenlediği, Youth, Ag, Summit’e, Katılacak, 100, Genç, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı