Tempo FM
Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 15:02 Bu haber 34476 kez okundu
 
Belediye Üniversite İle Yarışma Protokolü İmzaladı
… Belediye İle Üniversite Arasında Yarışma Düzenleme Protokolü İmzalandı
KÜLTÜR Haberi
Belediye Üniversite İle Yarışma Protokolü İmzaladı

 

 

 

Hayrettin YENEL

NİĞDE – Niğde’de  sanatsal faaliyetlerin artırılması, yaratıcı yeteneklerin belirlenmesi ve desteklenmesi, bölgenin kültür varlıklarının sanat aracılığı ile tanıtılması amacıyla Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Niğde Belediyesi arasında görsel sanatlar yarışmaları düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde gerçekleştirilen imza töreninde Niğde Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlyas Gökhan ile Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik, Niğde Belediye Başkanı Yardımcısı Mikail Aksungur, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nadire Güleç ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiha Akçaözoğlu da hazır bulundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ile Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir tarafından imzalanan protokol gereği, ilk yarışma pandemi nedeniyle insanların değişen yaşam şartları da göz önüne alınarak  “Pandemi ile Değişen Dünyam Resim Yarışması” olacak.

25 Aralık 2020 – 25 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuruları alınacak olan yarışma Niğde ilinde bulunan örgün eğitim kurumlarında öğrenimlerine devam etmekte olan tüm öğrencilerin ve Niğde’de ikamet eden tüm sanatseverlerin katılımına açık olacak.

Yarışmaya başvurular, Niğde Belediyesi’ne elden veya kargo yoluyla yapılacak olup teslim edilen eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek sergilenmeye değer bulunan ve ödül kazanan eserlerin sahiplerine e-posta yoluyla bilgi verilecek.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı açıklamada, insanların sosyal hayatlarındaki olanaklarının kısıtlandığı pandemi sürecinin olumsuz etkilerini, sanatın iyileştirici ve bütünleştirici gücünü kullanarak giderebilmek amacıyla çeşitli sanatsal etkinliklerin düzenlenmeye devam edileceği müjdesini verdi. İçinde bulunduğumuz durumun sanatçıların üretimlerine olan etkilerini gözlemlemeyi amaçlayan bu yarışma ile sanatçıları ve sanatseverleri bir araya getirmeyi hedeflediklerini de dile getiren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yarışma sonucunda ödül kazanan eserlerin, 5 Şubat 2021 tarihinden itibaren, Niğde Belediyesi Sergi Salonunda, Niğdeli vatandaşların ziyaretine açık olacağını belirtti.

İmzalanan protokolün ardından açıklamalarda bulunan  Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, protokol kapsamında, yetenekli gençlerin estetik duygularını geliştirmek, becerileri doğrultusunda sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Niğde'de yaşayan her yaştan sanatseverin katılımına açık olacak görsel sanatlar yarışmalarının geleneksel hale getirileceğini belirtti.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Belediye, Üniversite, İle, Yarışma, Protokolü, İmzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı