Tempo FM
Haber Detayı
16 Ağustos 2022 - Salı 13:23 Bu haber 2087 kez okundu
 
Beyaz gül bakımı ve anlamı
Beyaz gül bakımı ve anlamı
TANITIM Haberi
Beyaz gül bakımı ve anlamı

 

Beyaz gül ne hakkında sorulara sahipseniz yalnız değilsiniz. Anlamı ve tarihi güzelliği kadar büyüleyicidir. Satın alınacak en iyi çeşitlerin nasıl bakılacağını ve tanımlanacağını öğrenmek önemlidir. Aşağıdaki yazımızı okuyarak Beyaz Gülün ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz! Ayrıca güzel çiçeğin evde nasıl dikileceğini ve kültürel önemini tartışacağız. Bu makale bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacak! Ama beyaz bir gülün bakımını nasıl yapacağımızı tartışmadan önce, önce çiçeğin geçmişinin ne anlama geldiğine bir göz atalım.

Beyaz gül

Beyaz gül saksı ya da bahçede bakılabilen bir çiçek türüdür. Sarmaşık olarak ev kapılarını da süsleyebilir. Pek çok apartman girişinde sarmaşık olarak beyaz güller görebilirsiniz. Çünkü onları görmek bizleri mutlu eder, içimiz huzurla dolar adeta.

Gelin çiçeği olarak da sık tercih edilir. Ayrıca sofralarımızı süsler ya da hediye olarak da kapımız da belirebilir kendisi. Ki hediye olarak almak ayrı keyif verir. Hediye almak zaten mutluluk verici iken çiçek hediyesi herkes için daha değerlidir. Bir de bu çiçeğin beyaz güller olduğunu bir düşünsenize.

Beyaz gül bakımı

Güzel çiçeğiniz için uygun Beyaz gül bakımını sağlamak çok önemlidir. Onları doğrudan güneş ışığından ve ısı kaynaklarından uzak tutmanız gerekir. Suyu kolayca emebilmeleri için onları serin bir odada tutmayı deneyin. Ayrıca bakteri üremesini önlemek için suyu günlük olarak değiştirmelisiniz. Vazodaki suyun bulanıklaştığını fark ederseniz, yerine temiz su koyun. Suyu günlük olarak değiştirmenin yanı sıra gül saplarını da budamalısınız.

Beyaz gülünüzü mümkün olduğunca tabanına yakın sulayın. Derinden sulayın ama yapraklardan akacak kadar değil. Fazla su mantar ve küflenmeye neden olabilir, bu nedenle her zaman uygun şekilde boşaltıldığından emin olun. Ayrıca belirtmek isteriz ki tohumlarını ayrıca ekebilirsin. Köklerin gevşemesi için delikli bir saksı seçtiğinizden emin olun. Plastik bir saksınız varsa, kökleri gevşetmek için kenarlarından hafifçe sıkın. 

Beyaz gül bakmadan önce elbette onu satın almak isteyebilirsiniz. Beyaz gül siparişi için bölgesel arama yapmak için https://www.kalitecicek.com/bolge/atasehir linkine tıklayabilirsiniz. Ataşehir dışı için il ve ilçenizi belirtmeyi unutmayınız.

Beyaz gül anlamı

Beyaz bir gülün anlamı, çiçeğin rüyalardaki görünümünde bulunabilir. Yükseltme (ruhani olarak değerinizin artması) gibi önemli bir yaşam değişikliğini temsil edebilir veya size iyi hizmet etmeyen şeylerden uzaklaştığınız anlamına gelebilir. Beyaz bir gül, özellikle kişisel ilişkiler söz konusu olduğunda, mutluluğun ve tamamlanmanın bir sembolü olabilir. Sizin için ne anlama geldiğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Çünkü size bu güzel çiçeği hediye edenin kim olduğu da önemlidir. Eğer özel bir gününüzde iseniz sadece bir mutlu yıllar anlamı da içerebilir elbet.

Beyaz gülün önemli bir tarihi vardır. Hanedanlık armaları içinde yer alır ve sevgiyi, saflığı ve inancı temsil etmek için kullanılmıştır. Beyaz gülün derin kültürel anlamına rağmen, günümüzde en çok dostluk ve masumiyet sembolü olarak kullanılmaktadır. Kırmızı gül uzun zamandır gerçek aşkla ilişkilendirilse de beyaz gülün anlamı çok farklıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beyaz, gül, bakımı, ve, anlamı,
Yorumlar
Haber Yazılımı