Tempo FM
Haber Detayı
20 Ocak 2022 - Perşembe 20:31 Bu haber 4430 kez okundu
 
Birko İçin Yargı Son Noktayı Koydu, Kayyum ve Tüm Tedbirler Kalktı
Niğde ‘de gelişen konu ve olaylarla son günlerde gündem haline gelen Birko A.Ş deki süreçte yargı son kararı verdi.
GÜNDEM Haberi
Birko İçin Yargı Son Noktayı Koydu, Kayyum ve Tüm Tedbirler Kalktı

Niğde- Niğde ‘de gelişen konu ve olaylarla son günlerde gündem haline gelen Birko A.Ş deki süreçte  yargı son kararı verdi.

Konu ile ilgili Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bedir ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Duz birlikte yaptıkları açıklamada,  Birko için hayal kuranlara mahkemeden tokat gibi karar çıktığını belirterek, şunları söylediler. 

 “ Bu gün görülen davada yargı son sözü söyledi. Bizler, Birko Birleşik Koyunlular Mensucat Tic. ve San. A.Ş. ye gelmiş Birko’yu eski günlerine getirip ülkemize katma değer kazandırmak için yatırım yapan yatırımcılarız. Yönetimi aldıktan sonra daha önce bizimle yönetimde birlikte olan ve şu an bizimle davalık olan iki kişi ile sorunlar yaşadık. Bu kişilerin amaçlarının Birko Şirketini büyütmek veya geliştirmek değil tamamen kendi menfaatleri için yönetimsel sıkıntılar çıkararak şirketi çalışamaz hale getirmek olduğunu gözlemledik. Yine malumunuz bu kişilerin Niğde de şirketimizde

 yetkili olan sendika başkanı ve eski yönetim ile de ittifak yaptıkları yapılan karşılıklı teşekkürlerden de anlaşılmış durumda olduğunu tüm kamuoyu görmüştür. Son durum itibariyle şirketimizde yetkili olan Öz İplik-İş sendikası Genel Merkezi, gelişen olayların ardından şirketimizin sendikal faaliyetleri Niğde den alarak, Sendikanın Ankara Genel Merkezine bağlamıştır.  

Yapılan olumsuz ve spekülatif açıklamalarda yatırımcının yanlış yönlendirilmesi, konusunda birçok haber ve dedikoduya neden olan konular yargıya taşınmıştır.  Bir önceki yargılamada, ortaya çıkan ara karar sonrası şirket aleyhine dava açan tarafların avukatı tarafından yapılan açıklamalarda,  Şirkete kayyum atandı, yönetim kurulu başkanı Mehmet Bedir ve İsmail Duz’un yetkilerinin kalmadığı, yönündeki iddialar mahkemenin bugünkü kesin kararı tamamen ortadan kalkmıştır. 

Şirketimiz, bu gün yapılan duruşma sonunda, adaletin tecelli ettiği mahkeme kararının ardından,  yatırımcılarımızın ve kamuoyunun sürekli takip ettiği devletin resmi platformu olan, Kamuoyu Aydınlatma Platformunda (KAP)  aşağıdaki açıklamayı yapmış ve ortada konuşulan her türlü gerçekten yoksun dedikodu ve bilgi kirliliğini de sona erdirmiştir. Daha doğrusu, Birko için hayal kuranlara mahkemeden tokat gibi karar çıktımıştır. “ dedi. 

Şirketin KAP da yaptığı bugünkü mahkeme kararını içeren açıklama şu şekilde;

“ Niğde 3. Asliye Hukuk Mahkemesi 2021 / 176 E. dosyasına istinaden 20.01.2022 tarihli duruşmasında,  denetim kayyumu ve diğer tüm hususlarda verilen tedbir kararları tamamen kaldırılmış olup, yönetim tüm yetkileri ile görevine devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur. “ 

Birko Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bedir ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Duz, açıklamalarının devamında şöyle dediler.   

“ Bu şirket devletin SPK dan lisanslı Bağımsız Denetimleri tarafından denetlenen, her 3 ayda bir tüm verileri denetimden geçen, finansal durum ve faaliyetlerini kamuya açıklayan, hisse senetleri borsada işlem gören halka açık bir şirkettir. Değerli Niğde halkı ve tüm yatırımcılarımız dedikodulara asla prim vermesinler. Şirketin yaptığı resmi açıklamaları takip etsinler. Yönetim Kurulu olarak görevimizin başındayız. Birko ’nun gelecekte eski günlerine gelmesi için özveri ile çalışıyoruz. “ . 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Birko, İçin, Yargı, Son, Noktayı, Koydu,, Kayyum, ve, Tüm, Tedbirler, Kalktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı