Tempo FM
Haber Detayı
10 Temmuz 2021 - Cumartesi 09:45 Bu haber 827 kez okundu
 
CHP nin Esnaf Heyeti Niğde'de
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki "esnaf masası" heyeti, Niğde'ye geldi.
SİYASET Haberi
CHP nin Esnaf Heyeti Niğde'de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki "esnaf masası" heyeti, Niğde'ye geldi. CHP Esnaf Masası heyetinde bulunan milletvekilleri, gruplar halinde esnaf, sivil toplum kuruluşları, meslek, ziraat ve ticaret odaları ile muhtarları ziyaret edecek. Heyet kentteki çalışmalarını yarın da sürdürecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye'nin 13 uçağı bulunduğunu iktidara geldiklerinde bu uçakları satacaklarını söyledi.

Bir otelde düzenlediği basın toplantısı düzenleyen Ağbaba: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle 30'un üzerinde milletvekiliyle birlikte Niğde’ye geldik.2 gün boyunca merkezde, ilçe ve köylerde esnafı dinleyeceğiz” dedi.

Ağbaba: “Genel başkanımız Kemal kılıçdaroğlu iktidar olduğumuzda 13 uçağı satacağız dedi. Sayın Cumhurbaşkanı da tarifeli uçakla mı  yada trenle mi gideceksin dedi. Dış seyahatlere.  İtibardan tasarruf olmaz" deniliyor. Maalesef şuanki iktidar tanımlayacak olsak yada en çok bildikleri nedir diye soracak olursak hiç kuşkusuz saray ve uçaktır. "Avrupa'nın birinci, dünyanın dördüncü ülkesini yöneten Almanya Başbakanı Merkel tarifeli uçakla gidiyor. Yine makam aracı kullanmayan, makamına bisikletle gelip giden Hollanda Başbakanı var. Maalesef bir israf düzeniyle, şatafat düzeniyle karşı karşıyayız. Bir ülkenin itibarı kişi başına düşen milli gelir ile ölçülür, bir ülkenin itibarı çiftçisinin esnafının zenginliği ile ölçülür. ABD’nin uçağına bakın, Fransa devlet başkanının uçağına bakın Markelin uçağına  bakın birde bizimkinin uçağına bakın kim itibarlı bir bakın. Dünyada. İktidara geldiğimizde uçakları satacağız” dedi

Ağbaba, "Sadece temmuz ayında elektriğe yüzde 15, doğal gaza yüzde 12, ekmeğe yüzde 16 zam geldi. Peki memura ve emekliye verilen zam oranı nedir?' Yüzde 8,45. Enflasyon 20 aydan beri çift haneli ama memurun ve emeklinin zam oranı tek haneli”dedi.

Toplantının ardından Ağbaba ve milletvekilleri Eski Sanayi bölgesinde esnafın sorunlarını dinledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, nin, Esnaf, Heyeti, Niğde'de, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı