Tempo FM
Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 22:45 Bu haber 1271 kez okundu
 
Çukurkuyu Belediyesinden Muhtaçlara 500 TL Yardım
Çukurkuyu Belediye Başkanı Ahmet Halisdemir Ramazan Ayı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınlayarak İhtiyaç Sahiplerine 500 er TL Yardım Yapılacağını Açıkladı...
GÜNDEM Haberi
Çukurkuyu Belediyesinden Muhtaçlara 500 TL Yardım

NİĞDE-Çukurkuyu Belediye Başkanı Ahmet Halisdemir Ramazan Ayı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınlayarak İhtiyaç Sahiplerine 500 er TL Yardım Yapılacağını Açıkladı...

Belediye Başkanı Ahmet Halisdemir yayınladığı mesajında şöyle dedi.

Kıymetli Vatandaşlarım, 

2019 yılı seçimlerini kazandığımda, üzülerek belirtiyorum ki belediyemiz borç batağındaydı. Personel maaşları dahi ödenemeyecek konumdaydı. Sadece personel maaşları değil, aynı zamanda esnafımıza olan borçlar da ödenemiyordu. Bu durumun bir çığ gibi nasıl da büyüyüp tüm halkımızı etkilediğini tahmin edebilirsiniz. Halkına hizmet sunması gerekirken tam tersine bir de borçlu olan bir yönetim devraldık. 

Günümüzde ise devlet desteği arşa ulaşan başka belediyeler gibi değil, kendi imkan ve çabalarımızla, çalışma azmimizle ve sizlerin gönül bağları, hayır duaları ile çok şükür ki önümüzü görmeye başladık. Çok daha aydınlık günler inanın uzakta değil. Hep beraber o vakitleri de göreceğimizden kuşkunuz olmasın. 

Bildiğiniz üzere çocukların gözünde umudun, annelerin gönlünde huzurun arttığı mübarek Ramazan Ayı'ndayız. Dünya üzerinde birçok insan maalesef bir yudum suya, bir lokma ekmeğe muhtaç halde yaşıyor. Tüm dünyaya ulaşmak istesem de maalesef yoksulluğu kolay sonlandıracak durumda değilim. Ama bu demek değildir ki çevremizde, toplumumuzda yaşayan insanlara ulaşamayalım. 

Bu vesileyle sizlere güzel bir haber vermek isterim. 

Çaresizliği hayatının belirli dönemlerinde derinden yaşamış biri olarak, kendisini aynı şekilde gören, maddi durumları yeterli olmayan vatandaşlarımıza bayram öncesinde teslim edilmek üzere hane başı 500 Türk Lirası destek vereceğiz. Unutmayın ki bizler gülen gözler ve huzurlu bir halk hayal ediyoruz. Bu desteğimiz belki tüm yaralara merhem olmayacaktır ama yoksunluk içinde olan insanlarımıza arka çıkacağız, el uzatacağız, toplum olmanın ana kuralı olan dayanışmayı hayata geçireceğiz. Bu desteklerimiz bayram günlerinde ikram edilen bir şeker, geleceğimizin mimarı çocukların üstlerinde istikballeri gibi parlak kıyafetler olacaktır.

Bahse konu destekleri alan vatandaşlarımız ise kesinlikle ifşa edilmeyecek, gönülleri buruk bırakılmayacaktır.

Umuyorum ki bizi bekleyen gelecek yardıma muhtaç insanlara destek vermek değil, tam aksine yardıma gerek duymayacak bir toplumu inşa etmek olacaktır. Bu yola ben tüm kalbimle inanıyorum. Sizlere sevgilerimi sunuyorum.

Ahmet HALİSDEMİR
Çukurkuyu Belediye Başkanı

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Çukurkuyu, Belediyesinden, Muhtaçlara, 500, TL, Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı