Tempo FM
Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 17:30 Bu haber 630 kez okundu
 
Cumhur Durmaz'dan Meclise Esnafa Cansuyu Teklifi
Cumhur Durmaz'dan Meclise Esnafa Cansuyu Teklifi
GÜNDEM Haberi
Cumhur Durmaz'dan Meclise Esnafa Cansuyu Teklifi

NİĞDE - MHP Niğde Belediye Meclis Üyesi Cumhur Durmaz, Niğde’de esnafa 2 bin TL cansuyu desteği verilmesi  için belediye meclisine teklif sundu. Sunduğu teklif oy birliği ile kabul edilerek Plan Bütçe komisyonuna sevk edildi.

MHP Niğde Belediye Meclis Üyesi Cumhur Durmaz, ilimizde ağır pandemi koşulları nedeniyle gelirleri belli bir seviyenin altında kalmış ve dar gelirli duruma düşen esnafların  ekonomik olarak desteklenmesi ve Niğde Belediyesinin  bir nebzede olsa onların yanında olduğunu göstermek için esnafa 2 bin TL cansuyu desteği verilmesi  için belediye meclisine teklif sundu. Sunduğu teklif oy birliği ile kabul edilerek Plan Bütçe komisyonuna sevk edildi.  Plan Bütçe komisyonundan çıkacak karara göre esnada destek verilecek.

MHP Niğde Belediye Meclis Üyesi Cumhur Durmaz’ın esnafa sunduğu cansuyu teklifi şu şekilde: “İlimizde ağır pandemi koşulları nedeniyle gelirleri belli bir seviyenin altında kalmış ve dar gelirli duruma düşen esnaflarımızın ekonomik olarak desteklenmesi,Belediyemizce bir nebzede olsa onların yanında olduğumuzu göstermemiz amacıyla, 2020 yılına ait vergi matrahı zararla kapatıldığı için hiç gösterilmeyen veya 2020 Yılı Brüt asgari ücretin 1 yıllık tutarı olan 35.316,00 TL'yi geçmeyen miktarda vergi matrahi beyan eden Basit Usul,Gelir Vergisi veya Kurumlar Vergisine tabi esnaflarımıza 2.000,00 TL. tutarında cansuyu desteği verilmesi hususunu, 17.05.2021 tarihinde yapılacak olan Belediye Meclis Toplantısında konunun Meclis Gündemine alınmasını arz ve talep ederim”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhur, Durmaz'dan, Meclise, Esnafa, Cansuyu, Teklifi,
Yorumlar
Haber Yazılımı