Tempo FM
Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 14:49 Bu haber 2627 kez okundu
 
Efsane Geri Dönüyor..
Bor'da yeniden kurulan ve Borspor ruhunu yaşatacak olan 51 Borspor kulübü taraftarlar ve sporseverler heyecanla karşıladı.
SPOR Haberi
Efsane Geri Dönüyor..

Bor'da yeniden kurulan ve Bor spor ruhunu yaşatacak olan 51 Borspor kulübü taraftarlar ve sporseverler heyecanla karşıladı.

Bor'da uzun süredir futboldaki boşluğu tamamlamak ve eski "BORSPOR" ruhunu canlandırmak için yola çıkan Bor'lu 7 sporseverin 2 yıl üzerinde çalıştığı proje hayata geçirildi.


Başkanlığını Bor'da uzun yıllar futbol hayatını fiilen sürdüren halende sporcu kimliği ile tanınan Hayrettin Cancı başkanlığında kurulan ve resmileşen kulübün adı yine Borspor hatırasını canlandırıp ışık tutmak için " 51 BORSPOR " isminin tescil edilerek Bor ilçemizin takımı olarak Niğde 1.Amatör kümedeki yerini alacak.
Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Hayrettin Cancı;
" Takımımız kardeşlik ve ağabeyliği yani sevgi ve saygıyı ön plâna alan bir yapılandırma içinde olacak,Bor'da spora gönül vermiş sporseverler de futbol oynayan yakınlarının takımda yer almalarından mutlu olacaklarını ifade etmeleri  bizlere ayrı bir heyecan verdi.Takımımız mümkün mertebe ilçemizin yetiştirdiği ve amacının Bor'un spordaki zirvesi olacağına inanan futbolculardan oluşacaktır.
Diğer taraftan kulubümüzün arması kaplan olması sebebiyle takımı ateşleyecek taraftar gurubununda " KARA KAPLANLAR " ismiyle oluşturulması düşünülüyor.Artık Bor ilçemiz gönül rahatlığı ile bizlere vereceklerin desteklerle başarının adını geçmiş yıllarda olduğu gibi Niğde İli şampiyonluğunda duyuracaklardır.

Kulübümüzle ilgili düşüncelerini sunan desteklerinde ilk adımı atan kişilere teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.Kulübü her ne kadar biz kurmuşsakta Bor ilçemizde yaşayan herkes,her sporsever doğal olarak kulübün sahibidir.Kulübümüz lige her an hazır durumda amatör kümenin başlatılmasını beklemektedir.İnşaAllah başarı bizmle beraber olacaktır.Herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum.Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Efsane, Geri, Dönüyor..,
Yorumlar
Haber Yazılımı