Tempo FM
Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 11:25 Bu haber 5373 kez okundu
 
Eker, Esnafa Kredi İçin Teşekkür Etti
Eker, Esnafa Kredi için Cumhurbaşkanına ve Halk Bankasına düzenlediği basın toplantısında teşekkür etti.
EKONOMİ Haberi
Eker, Esnafa Kredi İçin Teşekkür Etti

Hayrettin YENEL

 

NİĞDE - Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği (NESKOOP) Başkanı Fahri Eker, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile esnafa çok önemli bir kaynak ayıran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği basın toplantısı yapan Başkan Fahri Eker bu zor günlerde daha salgının başlaması ile esnafımıza can suyu olan kredinin verilmesi emrini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Başkan eker yaptığı açıklamasında şunları söyledi.

“ 3 hafta gibi kısa sürede Niğde esnafına 65 milyon TL destek kredisi sağlandığını belirten Başkan Eker yaptığı açıklamada: “Korana virüsü tüm dünyayı etkilediği gibi Ülkemizi de etkilemiş, korana virüsü ile mücadele uluslar arası ve ulusal mücadeleye dönmüştür. Virüsün etkilerinin azaltılması için hükümetimizin aldığı kararlar çerçevesinde büyük şehirlerde sokağa çıkma yasağı ve tüm illerde bazı esnaflarımızın işyerlerini kapatılması kararı alınmıştır. Türkiye ekonomisinin bu krizden etkilenmemesi ve daha az hasarla çıkması için sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde birçok ekonomiye destek paketleri açıklanmış ve hızlı bir şekilde uygulamaya konmuştur. “ dedi.

 

AMAÇ ESNAF ve SANAYİCİNİN AYAKTA KALMASI

 

KOBİ lerin ayakta kalması ülke ekonomisinin büyümeye devam etmesi ve hasar görmemesi için kurum olarak gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Fahri Eker;

 

“Sağlanan kredinin en kısa sürede esnafa ulaştırılması için personel ile birlikte geceli gündüzlü çalıştık. Hazırlanan dosyalar Halk Bankasına ulaştırıldı. Bu konuda alınan önlemler esnafımız açısından çok önemli. Bu önlemlerden birisi de esnaf ve sanatkarımıza verilen 25 bin TL esnaf destek paketi olup şu ana kadar Niğde Halk Bankası ve Niğde Esnaf Kefalet Kooperatifinden yararlanan esnaf ve sanatkar sayısı 2 bin 600 ü geçmiştir. Bu destek sayesinde Niğde esnaf ve sanatkarı bu süreci en hafif seviyede geçirmesi için bu imkanları sağlayan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Bölge Koordinatörü Sinan Gezenerler, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Genel Başkanı Kadir Akgül, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 19. Bölge Birliği Başkanı Sayın Mustafa Alan, Niğde Halk Bankası Niğde Şube Müdürü Tahsin Kamsız ve personeline siz esnaf ve sanatkarımız adına teşekkürü borç biliyoruz” dedi.

 

3 HAFTADA 65 MİLYON KREDİ DESTEĞİ

 

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Eker: “ Türkiye Halkbankası Niğde Şubesi personeli esnaf ve sanatkarımıza bu imkanlardan faydalanması için mesai merhumu gözetmeden, cumartesi, Pazar günleri dahil ful kadro sağlıklarını dahi hiçe sayarak her türlü fedakarlığı yaparak kooperatifimiz personeli ile birlikte çalışarak 2 bin 600 (ikibinaltıyüz) esnaf ve sanatkarımıza üç hafta gibi kısa bir sürede 65 milyon TL esnaf destek kredisi kullandırma imkanı yaparak mucizeyi gerçekleştirmişlerdir” dedi.

 

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Eker,, Esnafa, Kredi, İçin, Teşekkür, Etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı