Tempo FM
Haber Detayı
24 Nisan 2021 - Cumartesi 11:55 Bu haber 1702 kez okundu
 
elizi.com.tr - Altın alacakların doğru adresi!
Eski çağlardan bu yana aksesuar, eşya hatta şifa gibi amaçlar için kullanılan altının tarihçesi oldukça eskidir. Günümüzde ise altın; yüzük, kolye, bileklik, bilezik, kemer, küpe ve daha pek çok ürün versiyonları olarak karşımıza çıkıyor.
TANITIM HABERLERİ Haberi
elizi.com.tr - Altın alacakların doğru adresi!

Eski çağlardan bu yana aksesuar, eşya hatta şifa gibi amaçlar için kullanılan altının tarihçesi oldukça eskidir. Günümüzde ise altın; yüzük, kolye, bileklik, bilezik, kemer, küpe ve daha pek çok ürün versiyonları olarak karşımıza çıkıyor. 

Adetlerimiz, geleneklerimiz ve göreneklerimiz gereği hayatımızda yer edinen altın ürünler kimi zaman sevdiklerimizden zamansız gelen altın bileklik, altın kolye gibi zarif ürünlerle, kimi zaman da düğünlerde gelin ve damada takılan takılardır. Ve genel olarak hayatımızda kombinlerimizin şık tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Peki, günlük hayatımızda bu kadar sık karşımıza çıkan ve kullandığımız takıların ana maddesi altın nedir, inceleyelim.

Altın Nedir?

Altın metalik ve parlak sarı rengi, asitlere karşı dayanıklı oluşu ve doğada bulunan bir maden olması sebebi ile ilk çağlardan beri tüm insanlığın değer verdiği ve dikkatini çeken bir madde haline gelmiştir. Zaman içerisinde çağlar ilerledikçe insanlar bu madeni işleyerek kendi amaçlarına uygun ürünler oluşturmaya başlamıştır. 

Altın kararlı bir element olmasından dolayı kolay kolay tepkimeye girmeyen bir yapıya sahiptir ve bu sayede zarar görmez. Paslanmaz, kararmaz ve solmaz. Bu nedenle günümüzde hiç çıkarmadığımız aksesuarlardan altından yapılır. https://www.elizi.com.tr/  sitemizde altın kolye, altın kelepçe, altın küpe, altın yüzük ve çok daha fazla ürüne pek çok çeşitlilik seçeneği ile erişebilir ve güven içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Tüm ürünlere Elizi sitesinden bakabilirsiniz.

Altın Ürünlerin Bakımı

Günlük hayatımızda dahi hiç çıkarmadan kullandığımız altın ürünler her ne kadar yıllara meydan okuyacak kadar dayanıklı olsa da ayar seviyesine ve kullanım şekline bağlı olarak zaman içerisinde yıpranabilir, aşınabilir ve orijinal şeklinde hasarlar oluşabilir. Altın bilezik, altın kolye, altın yüzük, altın küpe gibi takılarınızın bakıma ihtiyacı var ise profesyonel kişilerden yardım almalısınız. 

Ancak evde bakım yapmayı tercih edenlerdenseniz altın ürünlerinizi, alüminyum bir kabın içerisinde 2 yemek kaşığı tuz ile karıştırılmış 1 bardak su karışımında 1-2 saat bekleterek üzerinde bulunan kötü lekeleri çıkartabilirsiniz. Altın takılarınızı karbonat ile bastırmadan temiz bir bez yardımı ile ovalamak da parlamalarına yardımcı olacaktır. Bakımla ilgili bilgilere Elizi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: elizi.com.tr, -, Altın, alacakların, doğru, adresi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı