Tempo FM
Haber Detayı
10 Haziran 2021 - Perşembe 22:27 Bu haber 1429 kez okundu
 
Emrah Çalgın Ayak Tenisi Niğde İl Temsilciliğine Atandı
Türkiye’de yeni kurulan Ayak Tenisi Federasyonunca geçtiğimiz yıllarda büyükşehir takımlarının yer aldığı gruplarda Bor Belediyespor ..
SPOR Haberi
Emrah Çalgın Ayak Tenisi Niğde İl Temsilciliğine Atandı

Türkiye’de yeni kurulan Ayak Tenisi Federasyonunca  geçtiğimiz yıllarda büyükşehir takımlarının yer aldığı gruplarda Bor Belediyespor bayan voleybol takımını namağlup 2.lige taşıyan  başarılı  hocamız Beden  Eğitimi ve Spor Öğretmeni  Emrah Ragıp Çalgın Niğde İl Temsilciliği görevine atandı.

Ayak Tenisi Federasonu 2021 yılında faaliyetlerine başlayarak öncelikli olarak ülke genelinde il, ilçe temsilcilerini belirledi. Haziran ayı boyunca 20 bölgede 81 İli kapsayacak şekilde kurs ve sertifika eğitimlerini planladığı bildirildi.

Ayak Tenisi Federasyonu tarafından Niğde İl Temsilcisi olarak, Beden  Eğitimi ve Spor Öğretmeni  Emrah Ragıp Çalgın, konu ile ilgili açıklamasında; “Ülkemizde son yıllarda büyük ilgi gören spor dalı olan  'Ayak Tenisi Federasyonu'nun'  kurulmasıyla birlikte her noktada hızlı bir şekilde örgütlenmeye başladı. Öncelikli olarak ülke genelinde il ve ilçe temsilcilikleri belirlendi.

Bununla birlikte federasyon tarafından Haziran ayı boyunca 20 bölgede 81 ili kapsayacak şekilde  eğitim ve sertifika çalışmalarını başlattı.

Niğde olarak 21 Haziranda çevre iller ile birlikte Kayseri'de kursa katılacağız. 1 günlük teorik ve uygulama eğitimi yapılacak olup, kursa Niğde’den Ayak Tenisi Sertifikası almak isteyen ve sporun içinde olan  tüm arkadaşlarımızı da davet ediyoruz.

Daha sonra Niğde'de gerçekleştireceğimiz resmi ve özel organizasyonları eğitim almış bu ekip ile birlikte yapabileceğiz. Popüler,  zevkli ve son derece eğlenceli bir branş olan Ayak Tenisi branşının  daha büyük kitlelere doğru bir şekilde ulaşması  için çalışmalar  planlayacağız. Bu organizasyonlarda şehrimizde kişi, kurum ve kuruluşların sponsor desteklerinin de olması elbette ki çok önemli bir unsur olacaktır.

Ayrıca, Ayak Tenisi Federasyonun'un okul sporlarında ve gelişmekte olan spor branşları arasında yer alması için federasyon nezdinde girişimler hızla devam etmektedir. Bu kısmın gerçekleşmesi ile birlikte çocuklarımız ve öğrencilerimiz de faaliyetlerin içerisine katılarak çok daha büyük kitlelere ulaşmış olacak Kayseride gerçekleştirilecek kursa katılmak isteyenlerin aşağıda yazılı telefondan bize ulaşarak gerekli bilgiyi alabilirler.  Ayrıca instagram adresimizden gelişmeleri takip edebilirler.” Dedi.

Emrah Çalgın hocamıza yeni kurulan bu spor branşında Niğde İlinin sesini duyuracağından inancımız tamdır.Çalışmaalrında başarılar dileriz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emrah, Çalgın, Ayak, Tenisi, Niğde, İl, Temsilciliğine, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı