Tempo FM
Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 19:55 Bu haber 1376 kez okundu
 
En Sıkı Korona Virüs Denetimi Yapıldı
Türkiye genelinde tüm illerde gerçekleştirilen koronavirüs denetimlerinin en sıkı olanı Niğde de gerçekleştirildi..
SAĞLIK Haberi
En Sıkı Korona Virüs Denetimi Yapıldı

NİĞDE - Türkiye genelinde tüm illerde gerçekleştirilen koronavirüs denetimlerinin en sıkı olanı Niğde de gerçekleştirildi..NİĞDE’de iş yerlerine korona virüs denetimi gerçekleştirildi.

Niğde Valisi Vali Yılmaz Şimşek başkanlığındaki denetim ekibinde, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ve NESOB Başkanı Alim Yeşil ve ekipler katıldı. Denetimde ekipler tedbirlere uymayanları uyardı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek,  denetimlerin hastalığa çare buluna kadar devan edeceğini söyledi. Vali Şimşek: “Sağlık için hepimiz için” denetimlerdeyiz. Hayatın tüm alanlarında kafeler de, restorantlar da, toplum ulaşım araçlarında, okul servisleri kısacası bütün yaşam alanlarında kovid tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol ediyoruz. Denetimlerimiz bu hastalığa çare bulunana kadar devam edecektir. Bu salgından korunmanın tek çaresi de maske mesafe ve hijyen kurallarına uymaktır. Bu hastalık en çok yaşlılara ve kronik hastalığı olanları etkiliyor. Ancak toplumda herkesin bu tedbirlere uyması ve kendini bu salgından koruması gerekiyor. Kendimizi korumadığımız takdirde bu hastalıktan etkilenebilecek yaşlılarda ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımız üzerinde ölümcül etkisi olacağı için onlara zarar vermiş olacağız. Bu sebeple hem kendi sağlığımız için hem de sevdiklerimizin sağlığı için maske mesafe ve hijyen kurallarına uymamız gerekiyor” dedi

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: En, Sıkı, Korona, Virüs, Denetimi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı