Tempo FM
Haber Detayı
16 Ağustos 2022 - Salı 17:02 Bu haber 1692 kez okundu
 
Evi Yanan İşçiye Hizmet-İş Sendikası Yardımı
Evi yanan Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Personeline Hizmet-İş Sendikası Niğde Şube Başkanlığı yardımda bulundu.
YAŞAM Haberi
Evi Yanan İşçiye Hizmet-İş Sendikası Yardımı

Evi yanan Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Personeline Hizmet-İş Sendikası Niğde Şube Başkanlığı yardımda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Personellerinden olan Ramazan Şanal'ın evinde prize takılı olan tablet nedeniyle çıkan yangında Şanal ve ailesi, yangın felaketini maddi hasarla atlatmışlardı. Gerçekleşen bu felaket sonrası Hizmet-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Kadir Yenel harekete geçti.

Niğde Belediyesi ile imzalanmış olan toplu iş sözleşmesinden doğan sosyal yardım haklarıyla ilgili Niğde Belediyesinden doğal afet yardım alınması hususunda Şanal’ı bilgilendiren Yenel, sürecin takibi ve yardımın temini konusunda işçi ve ailesinin destekçisi oldu.

Sürecin devamında Hizmet-İş Sendikası Genel Merkezi’ni de bilgilendiren Yenel, Niğde Belediyesinden sağlanan katkıya ek olarak Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın talimatıyla genel merkezin göndermiş olduğu nakdi sosyal yardımı da Ramazan Şanal’a ve ailesine takdim etti.

Hizmet-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Kadir Yenel, mağdur olan Ramazan Şanal ve ailesini felaketi yaşadıkları evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunup, böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması ile ilgili temennilerde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Evi, Yanan, İşçiye, Hizmet-İş, Sendikası, Yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı