Tempo FM
Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 13:44 Bu haber 1401 kez okundu
 
Geçmiş Zaman Olurki!...
SPOR Haberi
Geçmiş Zaman Olurki!...

 
Bor ilçemizde geçmiş yıllarda sporun branşlarında çok başarılı bir grafik çizmiş sonuçta 2 bayan voleybol takımı 2.lige terfii etmiş,futbol takımı Bor Belediyespor ilkinde Bor ve Niğde olarak 2 gurup oynanan Niğde amatör kümede her iki gurubuda namağlup geçerek Niğde İl şampiyonu olmuştu.
 
 BAL ligine terfii etmesine rağmen,Belediye takımı BAL ligine kaydını yaptırmamış kulüp 2 yıl ceza alarak BAL liginden olmuş,tekraren yine Niğde İl şampiyonluğu kazanılarak BAL ligine terfii etmişsede yine Belediye Bor Belediyespor'u BAL ligine kayıt yaptırmayınca voleybolun ardından futbolda Bor'da sönmüş Bor ismi ile bir takım kalmamıştı.
 
Geçmiş yıllarda profesyonel 3.ligi yaşamış şehirde şimdi tek umut pandemi sürecinin bitmesi ve yeniden futbol ruhunun canlandırılarak BORSPOR adını yaşatmak için futbol adamları ve sevdalıları 51 BORSPOR'u kurarak futbolda silinen Bor ismini yeniden spor tabelasına yazdırdılar.
Şimdi federasyonun amatör kümeler için yeni sezonda alacağı karar ve pandemi sürecinin bitmesi bekleniyor.
 
Bor ilçemizde başta futbol olmak üzere spor branşlarında sesini duyurmalıki hem şehre ve çevreye canlılık gelsin hemde geleceğin sporcuları için alt yapı oluşsun.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Geçmiş, Zaman, Olurki!...,
Yorumlar
Haber Yazılımı