Tempo FM
Haber Detayı
09 Mart 2022 - Çarşamba 13:41 Bu haber 5392 kez okundu
 
Google Hotel Ads
Otellerin web siteleri ile OTA'lar arasında fiyat karşılaştırması yapan Google Hotel Ads,...
TANITIM Haberi
Google Hotel Ads

Google Hotel Ads

 

Otellerin web siteleri ile OTA'lar arasında fiyat karşılaştırması yapan Google Hotel Ads, kullanıcıların karar almalarını kolaylaştıran bir platformdur. Otel işletmeleri için de bir tanıtım aracı olan bu platform ile kullanıcılar otel takvimlerini görüntüleyebilmektedir. Google arama sonucunda ekranın sağ tarafında oteller listesi yer alır ve kullanıcılar buradan direkt olarak otelin rezervasyon sayfasına yönlendirilir.

 

Google Hotel Ads'te tahsilat, dönüşüm başına ve konaklama başına olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşir. Dönüşüm başına ödeme, kullanıcıların rezervasyon işlemleri tamamlandığında yapılan ödemedir. Konaklama başına ödemede ise reklamlar aracılığıyla yapılan rezervasyon konaklama ile sonuçlandığında ödeme yapılır.

 

Google Hotel Ads’in Oteller İçin 4 Avantajı

 

  • Otel web sitesini ziyaret eden kullanıcı muhtemelen bir önceki adımda otel arayışı ile ilgili gerekli filtrelemeleri sağlamıştır. Bu filtreleme otelin fiyatı, puanı, konumu, ek hizmetleri şeklinde olabilir. Yapılan filtreleme otellere, bahsedilen kullanıcının potansiyel müşteri olduğunu göstermektedir. Bu kullanıcıdan elde edilecek gelirin de online seyahat acentelerindekilerden daha fazla olacağı öngörülmektedir.

 

  • Otel araması yapan gezginler Google arama sonucunda otelleri görüntüleyebilirler. Otelin çevresinde nelerin yer aldığı ve daha önce konaklayanların görüşleri hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bu da otellerin Haritalar, Google Assistant ve Google arama sonuçlarında yer almalarını ve kullanıcılar tarafından keşfedilebilmelerini sağlar.

 

  • Bazı kullanıcılar otel arayışını belirli bir bölge ile sınırlandırabilir. Bu noktada onların ilgisi içerisinde fiyat bilgisi ve kısa açıklamaların bulunduğu reklamlar ile çekilebilir.

 

  • Seyahat planlamalarının bir numaralı adresi olan Google, otel web sitelerinin trafiklerini artırmaları için önemli bir platformdur. Kullanıcılar rezervasyon işlemleri için otel web sitesine yönlendirildiğinde hem web sitesinin direkt olarak aldığı trafik akışı hem de gelirleri artar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Google, Hotel, Ads,
Yorumlar
Haber Yazılımı