Tempo FM
Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 19:30 Bu haber 932 kez okundu
 
Hülya Sezgin'den S.İnal G. Sanatlar Lisesinde 2.Uluslararası Resim Çalıştayı
Yazarımız ressam Hülya Sezgin 13 değerli sanatçıdan oluşan ekiple uluslararası resim çalıştayı düzenledi.
- Haberi
Hülya Sezgin'den S.İnal G. Sanatlar Lisesinde 2.Uluslararası Resim ÇalıştayıHülya Sezgin'den Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar lisesi'nde ikinci uluslararası resim çalıştayı...
2019 yılında ilki gerçekleştirilen resim çalıştayının ikincisi covid-19 nedeni ile tüm organizasyon çalışmaları tamamlanmış olmasına rağmen bir türlü gercekleştirilememiş ve iki kez ertelenmişti.
Pandemi koşullarının rahatlaması ve sanatçıların aşılarının tamamlanması üzerine 21/30 Eylül 2021 günleri arasında Çankırı'da Selahattin İnal Güzel Sanatlar lisesi'nde uluslararası resim çalıştayını yapma kararı alındı. Çalıştayın küratorlüğünü yapan ressam Hülya Sezgin şöyle söyledi:
"İran, Gürcistan,  Macaristan ve Bulgaristan'dan çok değerli sanatçıların yanısıra ulusal olarak da Prof. ve Doçent olan akademisyenler ile değerli  sanatçılarımızdan oluşuyor ekibimiz. Toplam 14 sanatçıyız. 
Anadolu'nun ücra bir köşesinde Çankırı'da bir devlet okulunda idealist bir okul müdüresi Mehtap Meydaneri ile öbür uçta İzmir'de doğduğu topraklara vefa borcunu ödemeye ve memleketinde geleceğimiz çocuklarımız için hiç bir beklentisi olmadan gönüllü olarak bir şeyler yapmaya çalışan diğer bir kadın olan benimle elele verip bu değerli sanatçıları okulunda buluşturuyor. 
Yol paralarını bile ceplerinden ödeyerek gelen bu değerli sanatçılar dokuz gün boyunca öğrencilerle birlikte yapacakları atölye çalışması ve anlatacakları bilgiler ile geleceğin sanatçılarına ışık olacaklar. Ayrıca 
Çankırı ve çevre gezileri ile gelenek ve göreneklerimizi tanıtıcı etkinliklerle ülke tanıtımına ve turizme de katkıda bulunacak bu etkinlik...
Çalıştay sonu açılacak sergi sonrası çalışılan değerli eserlerini de okula armağan edecek sanatçılarımız... Okulun duvarlarını süsleyecek olan bu değerli eserler gelecekteki öğrenciler için de bir hazine değeri taşıyacak. Onlara da yön verecek. 
Bu yıl ikincisini yapacağımız çalıştayımıza son derece titiz bir çalışma sergileyen, pandemi kurallarını uygulayan 
Okul müdürümüz Mehtap Meydaneri ve ekibine, tüm personeline çok teşekkür ederim. Geçen sefer de muhteşem bir ağırlama ile bizi konuk etmişlerdi. Devlet okulu olmasına rağmen Mehtap öğretmenim iyi ilişkileri neticesinde sponsor bularak bunu gerçekleştiriyor. Kendisini kutluyorum. Umuyorum memleketimizde 91 civarı olan diğer devlet güzel sanatlar liselerine de ilk kez yapılan bu çalıştaylar örnek olur."

HABERİN TANITIM FOTOĞRAFI:

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hülya, Sezgin'den, S.İnal, G., Sanatlar, Lisesinde, 2.Uluslararası, Resim, Çalıştayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı