Tempo FM
Haber Detayı
13 Nisan 2022 - Çarşamba 15:59 Bu haber 4742 kez okundu
 
İranlı Türk sanatçı Vedud Müezzin’in Bu Sergisi Kaçmaz...
İranlı Türk sanatçı Vedud Müezzin’in bu sergisi kaçmaz.. Kaynak: İranlı Türk sanatçı Vedud Müezzin’in bu sergisi kaçmaz...
KÜLTÜR Haberi
İranlı Türk sanatçı Vedud Müezzin’in Bu Sergisi Kaçmaz...

Sanatçı Vedud Müezzin’in “GEÇMİŞİN İZİNDE” Solo Resim Sergisi, 17-30 Nisan 2022 tarihleri arasında Deniz Müzesi’nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 17 Nisan 2022 Pazar günü saat: 15:00’te açılışı gerçekleştirilecek olan serginin küratörlüğü Seyed Davoud tarafından yürütülmekte.
İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun olan Vedut Müezzin
" Üniversite eğitimimi yaptığım ve hayran olduğum İstanbul'da yıllar sonra sergimle yeniden bulunmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyorum. Uzun süren tarihi fotoğraflardan yaptığım araştırmalar sonucu oluşturduğum çalışmalarımda eski İstanbul'u yaşatmak istedim. Umarım izleyiciye heyecanımı aktarabilmişimdir." dedi...

Küratör Seyed Davoud sanatçı ve eserleri ile ilgili görüşlerini şu sözleriyle aktardı:“ Uluslararası sanat platformunda eserleriyle büyük beğeni toplayan Sanatçı Vedud Müezzin’i Deniz Müzesi’nde ağırlamak ve bu sergisinin küratörlüğünü yapmaktan onur duyuyorum. Sanatçı Vedud Müezzin İran, Türkiye, Azerbeycan ve Avrupa’nın birçok ülkesinde eğitim almış bir heykeltıraş, ressam aynı zamanda kıymetli bir müzisyendir. Birkaç yıldır Azerbeycan/Bakü’de yaşayan Müezzin’in eserleri, birçok ülkede kişisel ve karma sergilerde yer almıştır.
Hollanda, Amerika, Almanya, Kanada, İran, Fransa’da karma sergilerde eserleri yer alan sanatçının 17 kişisel sergisi bulunmaktadır.
Sanatçının “Geçmişin İzinde” sergisindeki eserleri; İstanbul’un yarım yüzyıl evvelki görsellerinden oluşan tuval üzerine yağlıboya yaklaşık 40 çalışmasından oluşuyor. Eski İstanbul’un yansımalarının yanı sıra Atatürk çalışmaları da izleyicinin beğenisine sunulacak. Sanat izleyicileri, bu sergiyle İstanbul’un geçmişine nostaljik ve büyülü bir yolculuğa çıkacaklar. Tüm sanatseverleri 17-30 Nisan 2022 tarihleri arasında Deniz Müzesi’ne davet ediyoruz.”
30 Nisan 2022 tarihine kadar sürecek sergi Beşiktaş Deniz Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

Adres: Deniz Müzesi Sinanpaşa, Beşiktaş Caddesi No: 6 Beşiktaş/İstanbul{C}

 

 

Kaynak: İranlı Türk sanatçı Vedud Müezzin’in bu sergisi kaçmaz...

Kaynak: Editör:
Etiketler: İranlı, Türk, sanatçı, Vedud, Müezzin’in, Bu, Sergisi, Kaçmaz..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı