Tempo FM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gıda Takviyesi
Gıda Takviyesi
ERKEK ŞİŞME MONT
ERKEK ŞİŞME MONT
Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 20:33 Bu haber 1700 kez okundu
 
İzmir Sahibinden Satılık Daire
İzmir Sahibinden Satılık Daire
TANITIM HABERLERİ Haberi
İzmir Sahibinden Satılık Daire

Son yıllarda İzmir’de konut talebi oldukça artmıştır. Sahil kenti olması, sanayi ve ticarette gelişmiş kentlerimizin önde gelenlerinden olmasından ötürü göç alımında patlama yaşamaktadır. Bunun yanı sıra yaşam standartlarının üst noktada oluşu, birçok sektöre yakınlığının bulunması, iklim koşulları gibi sebeplerden dolayı da konut satışlarında hem artış çok yükselmekte hem de konut bulmak noktasında bir takım sorunlar yaşanmaktadır. Özellikle büyük İzmir depreminin ardından kısmen zemini daha sağlam olan bölgelere ve az katlı yerleşim yerleşimine rağbet artmıştır.

İzmir’de sahibinden satılık daire bulmak özellikle büyük İzmir depreminden sonra oldukça zorlaştı. Dairelerin fiyatları da inanılmaz yükseldi. İzmir satılık daire fiyatları son aylarda yüzde 1.24 artış göstermiş olup metrekare fiyatları 4.345 TL ‘ye kadar çıkmıştır. Buna göre İzmir’de alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 325.851 TL ile 543.100 TL arasındadır.

İzmir’de Nereden Ev Alınır?

Pandemi ile birlikte İzmir’e olan ilginin artmasının başlıca sebebi şehir merkezine yakın fakat nüfus yoğunluğu olarak fazla olmayan bölgelerin çok olmasıdır. İzmir’de ev alırken bazı soruların cevabını verebilmeniz gerekmektedir. Yatırımlık mı düşünüyorsunuz ?Şehir merkezinde mi düşünüyorsunuz? Yoksa daha yazlık bölgelerde mi düşünüyorsunuz? Ya da hem yazlık hem kışlık olarak mı düşünüyorsunuz? Öncelikle şehir merkezini inceleyecek olursak;

*Bornova son yılların tartışmasız en büyük gözdesi. Çok geniş bir araziye yayılmış olan bir il büyüklüğündeki ilçe de hem yatırımlık mahalleler hem de çok popüler olan orta ve üst gelir gruplarının oturduğu mahalleler mevcut. En fazla ilgi gören bölgesi Kazımdirik mahallesidir. Lakin mahallenin geçmişi epey uzun yıllara dayandığından yeni ev bulmak ve satılık daire bulmakta zorlanılabilinir. Var olan yeni evler içinde inanılmaz fahiş fiyatlar istenmektedir.

*Bornova’da yatırımlık en iyi Mahalle ise Mevlana Mahallesidir. Son 10 yılda değerini neredeyse 5’e katlamıştır. Ege Üniversitesine yakınlığı ve yeni yapılanmaya girmesi popülerliğini her geçen gün arttırmaktadır.

*Bornova’da diğer ev alınabilecek yer ise Kızılay Mahallesidir. Aşık Veysel Rekreasyon alanına yakınlığı ile ilgi odağıdır.

*Diğer ev alınabilecek yerler ise depremde her ne kadar ağır yara aldıysa da Bayraklı halen İzmir’in en gözde yerlerindendir. Yine hala alım satımın çok olduğu Gaziemir, Balçova ve Karşıyaka ilçelerinden de daire satın alınabilinir.

 

 

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör:
Etiketler: İzmir, Sahibinden, Satılık, Daire,
Yorumlar
Haber Yazılımı