Tempo FM
Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 23:22 Bu haber 785 kez okundu
 
Kaçak Göçmenlerin Terstleri Pozitif Çıkınca Karantinaya Alındılar
Niğde – Ankara Otoyolu üzerinde duran TIR'dan inip, yerleşim yerlerine dağılan düzensiz göçmenlerin testleri pozitifi çıkınca karantinaya alındılar
GÜNDEM Haberi
Kaçak Göçmenlerin Terstleri Pozitif Çıkınca Karantinaya Alındılar

Hayrettin YENEL

NİĞDE’de ülkeye kaçak yollarla giren ve Niğde – Ankara Otoyolu üzerinde duran TIR'dan inip, yerleşim yerlerine dağılan düzensiz göçmenler jandarmanın çalışması sonucunda 85 tanesi yakalandı. 

Yakalanan 85 kaçak göçmenlere yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında test yapılan kişiden 7'sinin testi pozitif çıktı. Göçmenler, 15 gün kalacakları, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi kampüsünde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Ömer Halisdemir Yurduna yerleştirildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkez Yıldıztepe beldesi Niğde-Ankara Otoyolu Niğde gişeleri yakınlarında tırdan kalabalık bir grubun indiği ihbarı üzerine bölgeye sevk edilmiş ve yapılan çalışmalar sonucunda ilk etapta 12 Pakistan ve 62 Afganistan uyruklu yakalandı Daha sonra yapılan talkipler sonucunda da 11 kaçak göçmen daha yakalandı. Kaçak göçmenleri, Otoyolda TIR dan indiren sürücüsü S.G' ise gözaltına alındı.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Kaçak, Göçmenlerin, Terstleri, Pozitif, Çıkınca, Karantinaya, Alındılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı