Tempo FM
Haber Detayı
01 Mayıs 2022 - Pazar 20:27 Bu haber 1212 kez okundu
 
Kahramanımız Ömer Halisdemir'e Ziyaretçi Yoğunluğu
15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir'in kabri Ramazan Bayramı arifesinde ziyaretçi akınına uğruyor..
YAŞAM Haberi
Kahramanımız Ömer Halisdemir'e Ziyaretçi Yoğunluğu

Hayrettin YENEL

 

15 Temmuz Kahramanının Babası Hasan Hüseyin Halisdemir, 6 yıldır göz yaşım dinmedi ama gururluyum dedi. ,

 

15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci general Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor İlçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki kabrinde, Ramazan Bayramı arifesinde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Halisdemir'in Bor ilçesi Çukurkuyu beldesinde bulunan şehitlikteki kabrine gelen çok sayıda ziyaretçi kahramanın kabrini ziayret ederek ona ve tüm şehitlere dualar ettiler. 

Kabir ziyareti gerçekleştirenlerden bir tanesi de Şehit Assubay Ömer Halisdemir in b abası Hasan Hüseyin Halisdemir:’di. Baba Halisdemir, önce eşi Fadimana Halisdemir in kabrini daha sonra da Şehit oğlu Ömer Halisdemir in kabrini ziayret etti. Şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir oğlunun kabri başında dua okudu ve on un kabrine su döktü., gelen ziyaretçilerle sohbet etti. 

15 BİN ÖMER HALİSDEMİR İSMİ KONULDU

Baba Halisdemir kabir de yaptığı konuşmasında, 6 yıldır  göz yaşının dinmediniği fakat çok büyük bir gurur yaşadığını söyledi. Baba Halisdemir, Avrupa hariç Tğürkiye de 15 bin çocuğun adının  Ömer Halisdemir konmasının büyük bir gurur olduğunu dile getiren Baba Halisdemir, "Allah bir daha ülkemize 15 Temmuzları yaşatmasın",  dedi. 

Şehidin Kabri il dışından ve Niğde den gelen bir çok ziyaretçi tarafından ziyaret edilerek kuranı kerimler okundu, dulalar edildi. 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Kahramanımız, Ömer, Halisdemir'e, Ziyaretçi, Yoğunluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı