Tempo FM
Haber Detayı
20 Mayıs 2021 - Perşembe 13:34 Bu haber 1276 kez okundu
 
Kaymakam Mızrak Çilek Üreticileri İle Tarlada Buluştu
Altunhisar Kaymakamı Doğukan Mızrak lezzeti ve aroması ile ünlenen Altunhisar çileklerini tarlalarda inceledi, üreticilerle buluştu.
EKONOMİ Haberi
Kaymakam Mızrak Çilek Üreticileri İle Tarlada Buluştu

NİĞDE - Altunhisar Kaymakamı Doğukan Mızrak lezzeti ve aroması ile ünlenen Altunhisar çileklerini tarlalarda inceledi, üreticilerle buluştu. 
Altunhisar Kaymakamı Doğukan Mızrak yöreye özgü aromatik tadıyla üne kavuşan “Altunhisar Çileği’nin” yetiştirildiği bahçeleri ve çilek yetiştiricilerimizi ziyaret etti. Ziyarete Altunhisar Belediye Başkanı Vedat Kirazcı ve daire amirlerimizin de katıldular. Kaymakam Mızrak, Altunhisar çileğinin üretiminin artırılarak; ilçenin bölgede çilek meyvesiyle anılır bir hale gelmesinin alternatif tarımsal gelir sağlanması açısından oldukça önemli olduğuna belirterek, Altunhisar çileğinin tanınırlığının yanında üretim kapasitesinin de arttırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığını söyleyen Mızrak, bu yıl çiftçilere çilek fidesi dağıtımı gerçekleştiren Altunhisar Belediyesine ve geçmişten bugüne Altunhisar çileğinin üretimine ve tanıtımına katlı sağlayan idareci ve üreticilerimize teşekkürler etti.
 
Önümüzdeki süreçte de üreticilerin çilek üretimine teşvik edileceğini ve Altunhisar çileği üzerine çalışmaların devam edeceğini bildirerek tüm Niğdeli hemşehrilerimizi Altunhisar çilek bahçelerine davet etti.
Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Kaymakam, Mızrak, Çilek, Üreticileri, İle, Tarlada, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı