Tempo FM
Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 16:12 Bu haber 1488 kez okundu
 
Korona İçin Kostümlü Uyarı
Niğde sokakları bu gün renkli bir şova sahne oldu. Korona kostümü giyen bir vatandaş vatandaşarı Covid-19 konusunda uyarılarda bulundu.. İlgi odağı oldu..
SAĞLIK Haberi
Korona İçin Kostümlü Uyarı

NİĞDE - Niğde sokakları bu gün renkli bir şova sahne oldu. Korona kostümü giyen bir vatandaş vatandaşarı Covid-19 konusunda uyarılarda bulundu.. İlgi odağı oldu.. 

Niğde'de üzerinde "korona" yazılı yeşil kostüm giyen bir kişi, vatandaşların yoğun olduğu yerleri gezerek Kovid-19 konusunda vatandaşları uyardı. 
Niğde Belediyesi tarafından  farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte  "korona" yazan yeşil renkli kostümle bir kişi yoğun caddeleri gezdi.  Vatandaşların şaşkın bakışları arasında "Korona" kıyafetiyle dikkati çeken kişi, sokak sokak gezerek vatandaşları ve esnafları maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardı. 
Kostümle vatandaşları uyaran Emre Battal Niğde Belediyesi olarak vatandaşları koronavirüse karşı bilinçlendirmeye çalıştıklarını söyledi. Battal: “Maske takmayan vatandaşlarımızı uyardık. Banka kuyruklarındaki ve dükkanlardaki vatandaşları sosyal mesafe konusunda uyardık. Halkımızı bilinçlendirmek için çalıştık." dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Korona, İçin, Kostümlü, Uyarı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı