Tempo FM
Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 18:25 Bu haber 3742 kez okundu
 
Kuzular Yanarak Telef Oldular
Niğde’nin merkeze bağlı Küçük Köy Köyünde meydana gelen küçükbaş hayvan barınağında çıkan yangını sonucunda ...
ASAYİŞ Haberi
Kuzular Yanarak Telef Oldular

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde’nin merkeze bağlı Küçük Köy Köyünde meydana gelen küçükbaş hayvan barınağında  çıkan yangını sonucunda 169 yeni doğan kuzu ve 2 anaç koyun telefon oldu..

Niğde’nin merkeze bağlı en küçük köyü olan Küçük Köy de meydana gelen ağıl yangını yeni doğan kuzuların ve anaç koyunların telef olmasına neden oldu. Aşırı rüzgar sonucunda çıkan bir kıvılcımın ahır içerisinde bulunan samanlara sıçraması ile meydana geldiği tahmin edilen yangın ile ilgili Niğde Belediyesi, Bor Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğüne ekipler ve araçlar, AFAD ekipleri kısa ihbarın ardından yangın olan bölgeye hareket ettiler.  Küçükbaş hayvanların barındığında 700 civarında ki yeni doğan kuzudan 169 tanesi ile 2 anaç koyun olmak üzere toplam 171 koyun yanarak telef oldu. 

Olay yerine gönderilen çok sayıda söndürme aracı ve ekipler yaklaşık 2 saatlik bir uğraşın ardından yangını söndürdüler.

Yangından kuzuların bir bölümünü kurtaran ağıl sahipleri, yangı kendilerine köylülerinin haber verdiğini, az sayıda kuzuyu yanmaktan kurtarabildiklerini anlattılar.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Kuzular, Yanarak, Telef, Oldular,
Yorumlar
Haber Yazılımı