Tempo FM
Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 11:50 Bu haber 4422 kez okundu
 
Marka Kent Ekibine Başarı Belgesi
Niğde’nin tanıtım stratejilerinin belirlenerek yol haritasının oluşturan Marka Kent projesi 22 ayda tamamlandı.
EKONOMİ Haberi
Marka Kent Ekibine Başarı Belgesi

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde’nin tanıtım stratejilerinin belirlenerek yol haritasının oluşturulması amacıyla yaklaşık 22 ay gibi bir sürede tamamlanan Marka Kent Niğde Projesinin hazırlanmasında görev alan akademisyenlere çalışmalarından dolayı başarı belgesi verildi.

Niğde Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen törenle akademisyenlere başarı belgelerini veren Vali Yılmaz Şimşek;

Bir ilin turizminin gelişmesi için ise önce o ilin tanınırlığının arttırılması gerektiğini belirterek;

“ Bizlerde bu düşünceden hareketle Valiliğimiz, Belediyemiz, Ticaret Odamız, Üniversitemiz ve İl Özel İdaremiz iş birliğinde Ahiler Kalkınma Ajansının destekleri ile  “Marka Kent Niğde” projesini hayata geçirdik. Niğde Valiliği koordinesinde  Ahiler Kalkınma Ajansı destekleri ile Niğde Belediyesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, İl Özel İdaresi ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası   işbirliğinde yürütülen projenin henüz atılan ilk adımlar olduğunu söyledi. Marka Kent Niğde’nin çok uzun soluklu bir proje olmasına ragmen ilk meyvelerini toplamaya başladıklarının altını çizen Vali Şimşek; “Projede oluşturulan yol haritasının izlenildiği takdirde ilimiz Niğde’yi gerek tanınırlık açısından gerekse ekonomik açıdan çok daha güzel yerlerde görebileceğiz” dedi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Akademisyenleri tarafından yürütülen, Marka kent projesi kapsamında ilin turizminin gelişmesi için, Ketençimen Kayak Merkezi, Yeşilburç Turizm Köyü, Kent Müzesi, Niğde Kalesi Dönüşüm Projesi, Çiftehan Termal Köyü Peyzaj Düzenlemesi ve Sosyal Tesis Yapım Projelerinin uygulaması tamamlandı.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Marka, Kent, Ekibine, Başarı, Belgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı