Tempo FM
Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 15:12 Bu haber 2687 kez okundu
 
MEB Bakanından Niğde'ye Destek
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk’u ziyaret etti.
EĞİTİM Haberi
MEB Bakanından Niğde'ye Destek

ANKARA - Hemşehrilerine verdiği proje vaatlerini yerine getirmenin gayreti ile çalışmalarını ve girişimlerini hızla devam ettiren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir sık sık gerçekleştirdiği Ankara ziyaretleri kapsamında projelerle ilgili bakanlıkların kapısını çalarak taleplerini dile getiriyor.

Yoğun mesaisi içerisinde başlattığı ve hayata geçirmeyi hedeflediği projelerinin takipçisi olan Belediye Başkanı Emrah Özdemir hibe ve ödeneklerle ilgili bakanlıklara gerçekleştirdiği ziyaretlerle projelerini anlatıyor.

Takipçisi olduğu projelerin somut adımlarını atma gayreti içerisinde Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Niğde Valisi Yılmaz Şimşek , AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muhsin Kar ve İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna beraberinde ziyaret ederek, Millet Bahçesi projesinin sunumunu gerçekleştirdiler.

Gerçekleşen ziyarette proje hakkında olumlu görüşlerini bildiren Bakan Selçuk, Niğde için gerekenin yapılmasına katkı sağlayacaklarını belirterek Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muhsin Kar ve İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna’ya çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Görüşmeler sonrasında ziyaret hakkında bilgi veren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Niğde’miz için önemli adımlar atmak adına birlik ve beraberlik içerisinde gayretle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Vaatlerimiz arasında yer alan Millet Bahçesi projemizin bulunduğu bölgede ağırlıkla Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı il müdürlüğünün birçok okulu bulunması sebebiyle bakanlığımızın onayı alınmadan imar değişikliği yapamıyoruz. Bu durumdan dolayı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’u ziyaret ettik. Sayın Bakanımız projemizi çok beğendi ve de destek olacağını belirtti. Projemizin ilerleyen aşamalarında bölgede bulunan okullarda eğitim alan çocuklarımızı ve çalışanları hiçbir şekilde mağdur etmeden çok daha modern sosyal tesisleri olan güzel okullara taşıyarak zaman içerisinde güzel bir dönüşüm gerçekleştireceğiz. Şehrimizin trafiğini de düzenleyecek bu projemizle şehrimizin merkezinde güzel bir Millet Bahçesi ve bulvarlar oluşturulacak. Bakanımızın desteğini projemizin başlangıç aşamasında görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Şehrimizin geleceği için hep birlikte çalışmalarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: MEB, Bakanından, Niğde'ye, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı