Tempo FM
Haber Detayı
29 Kasım 2021 - Pazartesi 09:34 Bu haber 2077 kez okundu
 
NARLI GÖL İçin Bakanı Ziyaret Ettiler.
Bakan Murat Kurum'dan Narlı Göl ile ilgili net karar...
GÜNDEM Haberi
NARLI GÖL İçin Bakanı Ziyaret Ettiler.

Nar Köylüleri Narlı Göl için Aksaray tarafından yapılması planlanan projeyi Çevre ve Şehrcilik Bakanı Murat Bakan Kurum ile görüştüler.

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin'in de katıldığı Bakan ziyareti sornası Niğde Dernekler Federasyonu ve Nar Köylüleri açıklama yaptılar; Yapılan açıklamada Aksaray tarafından yapılması planlanan proje ile ilgili Bakan Kurum ile yapılan görüşmenin detayları açıklandı. İşte o açıklama;  

" Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden gündemden düşmeyen narlıgöl hakkındaki son gelişmeleri sizlerle burada paylaşmak istedim.  Çabalarımızın sonucunda Niğde milletvekilimiz sayın Selim Gültekin beyin gayretleriyle çevre ve şehircilik bakanımız sayın Murat kurum bey ile bir toplantı gerçekleştirdik.

Sayın bakanımız toplantıda içimizi bir nebze de olsa rahatlattı bizlere şunun sözünü verdi seyir terası projesinin çevre ve şehircilik bakanlığına devredilmesine karar verdi. 

Bunun karşılığında Aksaray valiliğine bu projenin maliyetinin çevre şehircilik bakanlığı tarafından karşılanacağını dile getirdi.

Narlıgöl seyir terasının işletmesinide çevre şehircilik bakanlığı tarafından ihale edileceğini vurguladı isminin de çevre şehircilik bakanlığı narlıgöl seyir terası adını verdi.

Burası insanlıga yapılan bir hizmettir diyerek bundan sonra narlı gölün çevresinde yapılacak olan hiçbir projeye izin verilmeyeceğini ekledi.

Sayın bakanımıza bizlere değerli vaktini ayırdığı yakından ilgilendiği için nar mahallesi kalkınma ve dayanışma derneği olarak narköy ve nar mahallesi adına teşekkür eder saygılar sunarız.

Bu süreçte  bizlerden desteğini esirgemeyen ve bizleri yalnız bırakmayan tüm siyasi partilere ve Nar köyü ve nar mahallesi sakinlerine Nar köyü muhtarı Köksal aslan bey'e Nar mahallesi muhtarı Yakup Bostan bey'e İzmir dernek başkanı Yusuf Aydoğan bey'e İstanbul dernek başkanı Azmi Göktaş bey'e Nar mahallesi dernek başkanımız Bayram Öztürk bey'e Niğde dernekler federasyonu Niğde il başkanı Vedat Göktaş bey'e teşekkür eder saygılar sunarız. "

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: NARLI, GÖL, İçin, Bakanı, Ziyaret, Ettiler., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı