Tempo FM
Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 17:52 Bu haber 2668 kez okundu
 
Niğde 5. Kitap Fuarı açıldı
.. Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Niğde kitap fuarı gerçekleştirilen törenle açıldı. Törene Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve daire amirleri katıldı.
KÜLTÜR Haberi
Niğde 5. Kitap Fuarı açıldı

Hayrettin YENEL

 

NİĞDE – Niğde de her yıl geleneksel hale gelen kitap fuarı bu yıl da kitapseverlerle buluştu.

Niğde Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonla gerçekleşen 5.  kitap fuarı yapılan açılış töreni ile kitapseverlerle buluştu. Açılışa Vali Yılmaz Şimşek,  Ak Parti Milletvekili Selim Gültekin, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, çok sayıda vatandaş ve kitap severler katıldılar.

Açılışta konuşan Vali Yılmaz Şimşek,  Sivas Valiliğine atanmasından dolayı Niğdelile4rden helallik istedi.  Niğde Milletvekili Selim Gültekin ise yaptığı konuşmada kitap okumanın önemini vurguladı.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yapmış olduğu konuşmada;

“İki yıllık bir aradan sonra kitapseverlerin beklediği fuarımızı yeniden açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Geleneksel hale getirdiğimiz fakat pandemiden dolayı ara vermek zorunda kaldığımız fuarımız bir nevi kaldığı yerden devam ediyor. Bu yıl beşincini açtığımız fuarımıza,100 yayınevi ve 50 yazar katılıyor ve tüm kitapseverlerin saat 10.00-20.00 arasında ziyaret edebilecekleri fuarda test kitapları ve çeşitli kültürel kitaplar uygun fiyatla temin edilebilecek. Aynı zamanda iki bin tane çocuğumuza hediye çeki dağıtıyoruz. Çocuklarımız çeklerini burada kullanabilirler.

İnşallah bu yıl içinde üç tane kütüphane açacağız. Bir tanesini Rum kilisesine bir tanesini Meydana bir tanesini de İlhanlı mahallesine yapacağız. Bunlar sadece kütüphane olmayacak aynı zamanda gençlik merkezi olacak. Gençlerimiz burada çaylarını içecek en güzel şekilde vakitlerini geçirecekler. 

Biz göreve geldiğimizden bu yana Niğde’mizde kültürel yatırımlara önem veriyor şehrimize değer katan hizmetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz.  Yaptığımız bu çalışmaları şehrimizin kültürel gelişimine yatırım yaptığımız önemli bir platform olarak görüyoruz. Açtığımız bu fuar şimdiden hepimiz için hayırlı olsun.  Tüm halkımızı fuarımıza katılmaya davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Açılış kurdelasının kesilmesi ile 5. Niğde kitap fuarı okuyucularına kapılarını açtı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde, 5., Kitap, Fuarı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı