Tempo FM
Haber Detayı
13 Ağustos 2022 - Cumartesi 00:03 Bu haber 1602 kez okundu
 
Niğde Belediyesi’nden Aşure İkramı
Niğde Belediyesi’nden vatandaşa aşure ikramı
YAŞAM Haberi
Niğde Belediyesi’nden Aşure İkramı

NİĞDE  Belediyesi tarafından Muharrem Ayı sebebiyle Fatih Sultan Mehmet Camiinde Cuma namazı sonrasında aşure ikramında bulunuldu. Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  
 

Vatandaşlara aşure ikramında bulunan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Bolluk, bereket, hoşgörü, paylaşım, şükrün ve birlikteliğin simgesi olan aşure geleneğini yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Özdemir:  ‘‘Aşure geleneğinin amacı aslında birlik ve beraberliği tesis etmek, toplumsal kaynaşmaya vesile olmaktır.

Biz de bu manada bu programımızı gelenekselleştirdik ve her yıl Aşure hazırlayıp vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Belediye olarak her alanda hemşerilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Hepimizin bildiği üzere muharrem ayını idrak etmekteyiz. Muharrem ayı bir yerde bizim için hüzün ve gözyaşı ayıdır.

Kerbela şehitlerimiz yüz yıllar geçmesine rağmen bugün dualarla hayır ile yad edilmektedir. Rabbim bu aydan ders almayı ve zalimlere karşı dik durmayı mazlumların yanında bizlere nasip eylesin inşallah. Bu vesile ile tüm halkımızın Muharrem ayını tebrik ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde, Belediyesi’nden, Aşure, İkramı,
Yorumlar
Haber Yazılımı