Tempo FM
Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 15:30 Bu haber 3284 kez okundu
 
Niğde Belediyesinden, Ödüllü Resim Yarışması, İşte Detaylar
Niğde Belediyesi Niğde’yi resim sanatında uluslararası alana taşıyacak bir yarışma düzenliyor.
KÜLTÜR Haberi
Niğde Belediyesinden, Ödüllü Resim Yarışması, İşte Detaylar

NİĞDE BELEDİYESİNDEN” MEDENİYETLERİN YAŞATILDIĞI ŞEHİR” TEMALI RESİM YARIŞMASI

Niğde Belediyesi Niğde’yi resim sanatında uluslararası alana taşıyacak bir yarışma düzenliyor.  Ülkemiz ve uluslararası sanatçıların eserleri ile Niğde şehrini sanatla daha da güzelleştirmek, Niğde’nin doğa güzellerini, tarım faaliyetlerini, kültürel ve tarihi zenginliklerini bütün renkliliği ile dünyaya tanıtmak amacıyla Niğde Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan “Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir” Niğde temalı resim yarışmasına yoğun katılım bekleniyor. 

Niğde Belediyesi ve Niğde Uluslararası Sanatçılar topluluğu ile birlikte gerçekleştirilecek olan bu etkinlik; dünya çapında resim toplulukları olan ANI (Türkiye), GAPi (Hollanda), PAS (Portekiz), Leading Art (İran), Acces (Fransa) ve Arte Global (Brezilya) tarafından da desteklenmektedir.

Yarışmaya katılacak eserlerde, Niğde kültürü, tarihi ve güzelliklerini sanatçı gözüyle yorumlaması beklenmektedir. Yarışmada Niğde fotoğraflarından da esinlenerek ya da yeniden yorumlayarak, gerçekçi veya soyutlanmış, tuval üzeri yağlı boya ya da akrilik çalışmalar kabul edilecektir.

Başarılı olan katılımcılara verilecek ödüller ; 1’inciye- 15.000   TL,  2’nciye-12.000 TL, 3’üncüye -8.000 TL , mansiyon ödülü olarak  1000  TL “ dir. 

Yarışma gönderi başvuru başlama  tarihi 15 Haziran 2021, bitiş tarihi  31 Ağustos 2021’dir

Yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini; 

Niğde Belediyesinin resmi web adresinde duyurulan yarışmanın katılım koşullarına uygun olarak  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün  fotograf@nigde.bel.tr  e-mail adresine çalışmanın yüksek çözünürlüklü kopyası (1 – 5 MB jpg), adı, ölçüsü, tekniği belirterek gönderimi yapılacaktır. Kargo veya elden teslimi kabul edilmeyecek olan yarışmamızda, ödül ve sergileme hakkı kazanan katılımcılardan eser istenecektir.  

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; 

“Bütün dünya sanatçılarını, 2021 yılında gerçekleşecek olan bu etkinliğimizde yer almaları için davet ediyoruz. Amacımız şehrimizin tarihi ve doğasını dünyaya tanıtmaktır.  Bütün çalışmalar Niğde Belediyesi Sanat Galerisinde sanatseverlerin izlenimine sunulacaktır.   15 gün süreyle sergilendikten sonra, daimî olarak sergilenmek üzere Niğde Belediyesi Sanat Koleksiyonuna teslim edilip kayıt altına alınacaktır. Hedefimiz şehrimizi her alanda kalkındırmaktır. Biz belediyeciliği bir bütün olarak görüyoruz. Yaptığımız işlerde birçok temel unsur vardır. Bu unsurların en önemlilerinden biriside kültür ve sanat alanıdır. Allah’ın izniyle, Kale Dönüşüm Projesi Ve Kent Müzemizle birlikte daimî resim sergimizde şehrimize yepyeni güzellikler getirecektir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde, Belediyesinden,, Ödüllü, Resim, Yarışması,, İşte, Detaylar,
Yorumlar
Haber Yazılımı