Tempo FM
Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 17:05 Bu haber 769 kez okundu
 
Niğde’de Geleceğin Futbolcuları Yetişiyor
Niğde’de Geleceğin Futbolcuları Yetişiyor
SPOR Haberi
Niğde’de Geleceğin Futbolcuları Yetişiyor

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Altınordu Bölge Futbol Okulları’nın Niğde’de düzenlemiş olduğu  AFO’lar turnuvasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Altınordu Bölge Futbol Okulları’nın  Kasım ayının ilk haftasında Niğde’de gerçekleştirmiş olduğu etkinliğe onur konuğu olarak katılan Vali Yılmaz Şimşek’in , turnuva boyunca da minik öğrencilerle yakından ilgilenmesi dikkatlerden kaçmadı.
Altınordu Kulübününün düzenlemiş olduğu turnuva sayesinde hafta sonunun ilde adeta şenlik havasında geçtiğini belirten Niğde Valisi Şimşek, “Bu turnuva sayesinde hem çocuklar hafta sonu spor yapmışlar, hem yeni arkadaşlar edinmişler, hem de turnuva, ilimizin sosyal ve ekonomik yönden gelişmesine katkıda bulunmuştur. Turnuva süresince çocuklarımızın mutluluğunu ve heyecanını yakından gördüm. Onların bu anlarına şahitlik etmek ise bizler için de oldukça memnuniyet vericiydi.” dedi.
Düzenlenen turnuvanın ülke sporuna ve çocukların gelişimine büyük katkılar sağladığını dile getiren Vali Şimşek, “Gerçekleştirilen turnuva ve buna benzer etkinlikler şüphesiz çocuklarımızın kendilerini geliştirmelerine ve yeteneklerini keşfetmelerine vesile olmaktadır. Böyle bir turnuvayı ilimizde düzenlediğiniz için çocuklarımız ve Niğdeli vatandaşlarımız adına Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

NİĞDELİLER FUTBOLU ÇOK SEVİYOR

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, yöre halkının futbola yakından ilgi duyduğunu da vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “7’den 70’e Niğdeliler sporu ve futbolu çok seviyorlar. Özellikle çocuklarımız için futbol bir tutku haline gelmiş durumda ve imkan verildiğinde neler yapabileceklerini bu turnuva sayesinde hep birlikte görmekteyiz.”
Spor kulüplerinin mümkün olduğunca turnuvalar düzenlemesi gerektiğini dile getiren Şimşek, “Gelişen teknolojinin insan hayatına getirdiği kolaylıklar ve faydalar kadar bilinçsizce kullanıldığında büyük yıkımlara da yol açtığı unutulmamalıdır. Özellikle çocuklarımızı bilgisayar, internet ve cep telefonu gibi teknolojik aletlerin bağımlılığından uzak tutmak için farklı etkinliklerin ve uğraşların olması oldukça önem taşımaktadır. Bu bağlamda çocuklarımızın spora yönelmesi için turnuvaların kesinlikle devam etmesi düşüncesindeyim. Biz yetkililer de bu tür organizasyon düzenleyen kulüplere elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde’de, Geleceğin, Futbolcuları, Yetişiyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı