Tempo FM
Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 22:03 Bu haber 2474 kez okundu
 
Niğde'de Turizm İşletmeleri Belge Aldılar
Niğde İl Turizm ve Kültür Müdürü İsmail Tecimer, Niğde’de hizmet vermekte olan 50 oda ve üzeri kapasiteye sahip Konaklama Tesislerinin “ Güvenli Turizm Sertifikası”nı aldığını söyledi.
TURİZM Haberi
Niğde'de Turizm İşletmeleri Belge Aldılar

Niğde İl Turizm ve Kültür Müdürü İsmail Tecimer, Niğde’de hizmet vermekte olan 50 oda ve üzeri kapasiteye sahip Konaklama Tesislerinin “ Güvenli Turizm Sertifikası”nı   aldığını söyledi.

Tecimer yaptığı açıklamada: “Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Pandemi" kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kontrolü normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte turizm faaliyetlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla, halen faal olan veya faaliyete geçecek olan konaklama tesislerinde alınacak önlemler Kültür ve Turizm Bakanlığımızca yayımlanan genelgelerle belirlenmiştir .Sağlıklı ve güvenli bir turizmi mümkün kılmak ve alınan tedbirlerin üst seviyede güvenirliliğini sağlayabilmek için; Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı koordinasyonunda uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından üst düzey sağlık ve hijyen koşullarının konaklama tesislerinde yerine getirildiğini belgeleyen Güvenli Turizm Sertifikasının Bakanlığımızdan belgeli olan yada olmayan, 50 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerince alınması zorunlu kılmıştır. Ayrıca yapılan aylık denetimlerle de bu koşulların süreklilik arz etmesi sağlanmaktadır. Bu kapsamda İlimizde de 50 oda ve üzeri kapasiteye sahip bulunan konaklama tesislerimiz istenilen nitelikleri sağlayarak Güvenli Turizm Sertifikalarını almışlardır”

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Niğde'de, Turizm, İşletmeleri, Belge, Aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı