Tempo FM
Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 21:00 Bu haber 1271 kez okundu
 
Niğde'den Başkan Erdoğan'a Teşekkür
NİĞDE - Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, üreticinin deposunda kalan tüketim fazlası patateslerin...
EKONOMİ Haberi
Niğde'den Başkan Erdoğan'a Teşekkür

Hayrettin YENEL

NİĞDE – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile üreticinin elinde kalan patateslerin Toprak Mahsulleri Ofisince (TMO) tarafından alınması ile ilgili olarak açıklama yapan Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, Erdoğan'a teşekkür etti. 

Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, türeticinin deposunda kalan patateslerin Toprak Mahsulleri Ofisince (TMO) tarafından satın alınarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmasının önünü açtığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Niğde Ziraat Odası Başkanı Kenar yaptığı açıklamasında şunları söyledi. 

"Bugün geldiğimiz noktada devletimizin patatesi çiftçiden 60 kuruşa aldığı, piyasalarda da taban fiyatın 60-70 kuruş üzerinde seyrettiğini görmekteyiz. Bundan sonraki yıllarda çiftçilerimizi fiyat istikrarı konusunda desteklemek adına maliyetler civarında bir fiyattan müdahale alımı yapması gerektiği ise çiftçilerimizin ortak kanaatidir. Üreticilerimizden patates alımı konusundaki girişim ve bu kapsamda yürütülen bütün çalışmalar için Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsım ve çiftçilerimiz adına teşekkür ederim. Ayrıca Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye, Bitkisel Üretim Genel Müdürleri ve Daire Başkanlarına ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü ve personeline teşekkür ederim. Ankara'da patates ve soğan konusunda sesimizi duyurmak için 3 kere basın toplantısı düzenleyen, bizim sorun ve isteklerimizi çözüm önerilerimizi Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve ilgili bakanlıklara iletebilen tek kurumumuz Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar'a da tüm çitçilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum."

Kenar ayrıca, bu konuda çiftçiye desteklerini esirgemeyen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Milletvekilleri, kurum ve kuruluşlar ile siyasi parti il başkanları, sivil toplum örgütlerine ve ayrıca çiftçilerinin sorunlarını dile getiren basın mensuplarına da şükranlarını sundu

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Niğde'den, Başkan, Erdoğan'a, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı