Tempo FM
Haber Detayı
14 Temmuz 2022 - Perşembe 02:38 Bu haber 1947 kez okundu
 
Niğde Valisi Mustafa Koç 15 Temmuz Mesajı Yayınladı.
Niğde Valisi Mustafa Koç 15 Temmuz Milli birlik Günü Mesajı Yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Niğde Valisi Mustafa Koç 15 Temmuz Mesajı Yayınladı.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Yüce Türk Devletin şanlı tarihinde emsaline az rastlanır hain ihanet planının sahnelenmeye çalışıldığı ve Kahraman Milletimizin alçak darbe girişimini bertaraf ettiği kutlu günün 6. yıl dönümündeyiz. Aziz milletimizin basireti, feraseti ve kahramanca direnişi sayesinde destanlaşan ve demokrasi zaferi haline dönüşen Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

Bugün; azmin, kararlılığın, mücadelenin, kahramanlığın, gaziliğin ve en nihayetinde şahadetin günüdür. Adeta ecdadın yaptığı Kurtuluş Savaşı ruhu o gece tekrar bu şanlı gök kubbe altında vücut bulmuştur. Cenab-ı ALLAH’ın yardımıyla Millet, iradesini ortaya koymuş ve darbeci alçakların, hainlerin sinsi planları boşa çıkmıştır.

O gecede polisiyle, askeriyle, siviliyle; milli irade, istiklal, bayrak, vatan, bağımsızlık, cumhuriyet, yarınlarımız, ezanımız ve bir hilal uğruna nitekim Türkiye Aşkına 251 kahramanımızı şahadete uğurladık. Rabbim şehadete yürüyen o kahramanlarımızın ve tüm şehitlerimizin mekanlarını cennet, makamlarını ali eylesin. Tüm gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ömürlerinde sağlık ve afiyet diliyorum.

Bugün, bizlere düşen en önemli görev ise Malazgirt’ten milli mücadeleye, 15 Temmuz’dan sınır dışı harekâtlara kadar kutsal Anadolu toprağını canıyla kanıyla bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin bıraktığı bu mirası yani Türkiye Cumhuriyetini korumak, kollamak kalkındırmak ve güçlendirmek olmalıdır.
Bu duygular ile başta hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Memleketimizin Kahraman Evladı Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olmak üzere, mukaddes vatanı, milleti uğruna şehadet şerbetini içen Yüce Türk Milletinin aziz şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde, Valisi, Mustafa, Koç, 15, Temmuz, Mesajı, Yayınladı., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı