Tempo FM
Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 10:54 Bu haber 3462 kez okundu
 
Niğde'ye Kurs Atölyeleri Açılacak
Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında "Niğde Girişimcilik ve Meslek Edindirme Atölyeleri" Projesi İmzalandı.
EĞİTİM Haberi
Niğde'ye Kurs Atölyeleri Açılacak

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında "Niğde Girişimcilik ve Meslek Edindirme Atölyeleri" Projesi İmzalandı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol ‘un imzaladığı sözleşme ile toplam bütçesi 1 milyon 770 bin TL olan proje hayata geçirilecek. İmzalanan sözleşme ile Ahiler Kalkınma Ajansı katkıları ile Milli Eğitime ait bir binada proje kapsamında mutfak ve ahşap tasarım atölyesi, CNC üretim atölyesi, kaynakçılık atölyesi, 3 boyutlu modelleme atölyesi, yenilenebilir enerji eğitim laboratuvarı kurulacak. Kurulacak olan bu atölyelerden 18-35 yaş aralığındaki bireyler yararlanacak.

Milli eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgiye göre Atölyelerin Dumlupınar İlkokulunda bulunan tarihi binada kurulacak atölyelerde 10 ay boyunca kurslar verileceği belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde'ye, Kurs, Atölyeleri, Açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı