Tempo FM
Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 21:17 Bu haber 1811 kez okundu
 
Niğde’ye Yeni Organize Sanayi Bölgesi
Niğde Ak Parti Milletvekili Yavuz Ergun beklenen müjdeyi verdi.
EKONOMİ Haberi
Niğde’ye Yeni Organize Sanayi  Bölgesi

NİĞDEMİZİN YENİ BİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DAHA OLDU.
Niğde Ak Parti Milletvekili Yavuz Ergun beklenen müjdeyi verdi.
İlimiz Bor İlçesi Gebere Mahallesi 1591/22 No’lu parseldeki 4.000 dekar arazi üzerinde Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayii Bölgesi kurulması için 3 yıldır yoğun bir şekilde devam ettirdiğimiz çalışmalar neticesinde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanlığı uygun görüşüyle ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ Beyefendinin bugünkü olurları ile Niğde-Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi  tüzel kişilik kazanmış olduğunu müjdelemekle bahtiyarım. 
Toplam 20.000 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olacak yeni Organize Sanayi Bölgemizde kapasiteleri 50 ila 500 baş arasında değişen toplam 128 işletmeyle birlikte biyogaz tesisi, entegre et tesisi, yem tesisi, hayvan sağlığı merkezi ile ticari ve sosyal donatılarla, asgari 400 kişilik ek istihdam oluşturularak ilimiz ekonomisine önemli bir canlılık kazandıracaktır. 
Bölgede yıllık 12.000 Ton kırmızı et üretimiyle beraber il ekonomisine yılda 55 Milyon dolarlık ek hasıla artışı sağlanmış olacaktır. İlimiz hayvancılık ve tarım sektörü için çok önemli bir kilometre taşı olan yeni organize sanayi bölgemizin ilimiz Niğde’ye ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.
Bölgenin kurulum sürecinde sürekli desteklerini her zaman gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ’ye sonsuz şükranlarımı sunarım
 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Niğde’ye, Yeni, Organize, Sanayi, , Bölgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı