Tempo FM
Haber Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 17:01 Bu haber 1563 kez okundu
 
Niğdeli Atlet Avrupa 3. sü Oldu
Estonya’da yapılan Avrupa U-20 Gençler Şampiyonası’nda Niğde tarihinde bir ilke imza attık. Sporcumuz Şevval ÖZDOĞAN 3000 metre engellide AVRUPA 3.sü olarak kürsüde Çıktı.
SPOR Haberi
Niğdeli Atlet Avrupa 3. sü Oldu

Estonya’da yapılan Avrupa U-20 Gençler  Şampiyonası’nda Niğde tarihinde bir ilke imza attık.  Sporcumuz Şevval ÖZDOĞAN 3000 metre engellide AVRUPA  3.sü olarak kürsüde yerini aldı. 

15-18 Temmuz tarihleri arasında Estonya’da yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ülkemizi ve Niğde'mizi 3000 metre engel'de temsil eden sporcum Şevval ÖZDOĞAN üstün bir performans sergiledi ve 3000 metre engellide  10:07 koşarak AVRUPA 3.sü oldu. Sporcumuz çok az bir farkla Türkiye rekorunu kaçırdı.

Sabah akşam, kar kış, soğuk ayaz demeden  hiç kimseye ve hiçbir şeye kulak asmadan sadece ve sadece başarıya ve işimize odaklanarak bu büyük başarıyı elde ettik. Bu güzel başarıyı bizlere nasip eden Allah’a hamd ve şükürler olsun. Ülkemize ve ilimize bu güzel başarıyı ve gururu yaşattığımız  için çok mutluyuz. 

Birçok Avrupa ülkesini geride bırakarak Avrupa Şampiyonası’nda kürsüde yer almak  Niğde’miz ve ülkemiz için bir gurur kaynağı oldu. Bizlere destek ve imkan verildiği taktirde Niğde'mize ve ülkemize ileriki yıllarda çok daha büyük şampiyonluklar geleceğine inanıyorum. Darısı Dünya Gençler Şampiyonası’na inşallah diyorum ve bu güzel başarıda emeği geçen  başta Gençlik Spor il Müdürümüz İlker Ötgünlü’ye, tüm Gençlik Spor Personeli’ne , değerli bürokrasilerimize, sivil toplum kuruluşlarına ve tüm Niğde basın mensuplarına  şahsım ve sporcum adına çok teşekkür ederim.

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Niğdeli, Atlet, Avrupa, 3., sü, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı