Tempo FM
Haber Detayı
27 Temmuz 2022 - Çarşamba 13:42 Bu haber 1108 kez okundu
 
Niğdeli Güreşçiye Başkan ve Muhtar Plaket Verdiler
Niğdeli Güreşçiye Başkan ve Muhtar Plaket Verdiler
SPOR Haberi
Niğdeli Güreşçiye Başkan ve Muhtar Plaket Verdiler

 

U-15 Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası, 16-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de gerçekleştirildi. 

Şampiyonadan  Avrupa üçüncüsü olarak dönen Abdulsamet Uçar ve antrenörü Ahmet Günaydın' a Belediye Başkanı Süleyman Görgülü ve Muhtar Mustafa Tav  plaket verdi.

 41 kiloda  mindere çıkan Niğdeli güreşçi Abdülsamed Uçar, repesajda Gürcü Basilia'yı (9-0) teknik üstünlükle ve Romen Mihai Vlad'ı da hükmen yenen Uçar, Bronz Madalyanın sahibi oldu.

Bronz madalya  kazanarak Avrupa üçüncüsü olan Abdülsamet Uçar ve antrenörü Ahmet Ahmet Günaydın' a Sazlıca beldesi Belediye Başkanı Süleyman Görgülü ve Sazlıca beldesi Aşağı Mahalle Muhtarı Mustafa Tav plaket verdi.

Plaket töreninde konuşan Belediye Başkanı Süleyman Görgülü, "sporcumuzu gösterdiği başarıdan dolayı ve onu çalıştıran antrenör Ahmet Günaydın'ı tebrik ediyorum." dedi.

Muhtar Tav ise, "Hırvatistan'ın başkenti Zagrep'de düzenlenen dünya yıldızlar güreş şampiyonasında  Avrupa üçüncüsü olarak  bizleri gururlandırdıran sporcumuz Uçar'ı  ve sporcumuzu yetiştiren antrenör Ahmet Günaydın'ı yürekten kutlarım." ifadelerini kullandı.

Antrenör Günaydın da, "şanlı bayrağımızı Avrupada dalgalandırmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Yolumuza yeni şapmiyonlar çıkararak devam edeceğiz. Spora verdiği desteklerden dolayı  Başkan Süleyman Görgülü ve muhtar Mustafa Tav'a   teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Niğdeli, Güreşçiye, Başkan, ve, Muhtar, Plaket, Verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı