Tempo FM
Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 15:56 Bu haber 3994 kez okundu
 
NÖHÜ’den NGB Başkanı Giray’a Ziyaret
NİĞDE - Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar NGB Başkanı ve Niğde Gündem Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Giray ı ziyaret ettiler.
GÜNDEM Haberi
NÖHÜ’den NGB Başkanı Giray’a Ziyaret


NİĞDE - Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Üniversite Basın ve Halkla ilişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Songül Omur,  Üniversite Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü Personeli Öğr. Gör. Recep Tetir, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen genel kurul sonunda Niğde Gazeteciler Birliği (NGB) Başkanı seçilen Mustafa Giray’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 
NGB Başkanı ve Niğde Gündem Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Giray ile bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Kar; Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin 1000’in üzerinde akademik ve 500’ü aşkın idari personelle 25 bin 275 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti verildiğini belirtti.
Rektör Prof. Dr. Kar; “ ilimiz üniversitesi son üç buçuk yılda YÖK’ten onay alınarak 44 yeni program açıldı. İlk defa açılan ve yeni öğrenci alımına başlayan 26 bölüm ve programa 2 bini aşkın öğrenci alındı. Üniversitemize yeni fakülteler, Enstitü ve araştırma merkezleri kazandırdık.  Diş hekimliği fakültemizi yetiştirmeye çalıştık ama yetiştiremedik. Diş hekimliği fakültemiz için yeterli hoca bulmamız gerekiyordu. Minimum 8 hoca olması gerekiyordu, şuanda 5 hocamız var. Diş hekimliği fakültemizi de Kampüs içerisinde hazırlığımız yaptık, orada hem hasta bakılacak hem de eğitim öğretim görülecek. Şuanda Diş hekimliği fakültemizi hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mustafa Giray ise,  Sayın Rektörümüzle Üniversite ve Şehir Bütünleşmesi konusunda verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Niğde basını olarak ilimiz üniversitesinin gelişmesi ve büyümesi için yapılması gereken ne varsa elimizden geldiği kadar destek vermeye hazırız. Sayın hocamıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, şehrimizin gözbebeği olan üniversitemiz adına yaptığı başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: NÖHÜ’den, NGB, Başkanı, Giray’a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı