Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 14:47 Bu haber 2608 kez okundu
 
O Başkan Şimdide Köpek Köyü Kuruyor
Programlı Lise ile işbirliği yaparak aynı bölgeye köpek köyü kuruyor
YAŞAM Haberi
O Başkan Şimdide Köpek Köyü Kuruyor

Hayretin YENEL

NİĞDE – Niğde’nin Çiftlik İlçesinde bir süre önce sokak köpekleri için barınaklar yaptıran İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel şimdide aynı bölgeye köpek köyü kuruyor.

Niğde’nin Çiftlik İlçesi Belediye Başkanı Serkan Güzel, sokak köpeklerinin beslenmeleri ve barınmaları için başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Malzemelerini aldığı köpek köyü barınakları için Çok Programlı Anadolu Lisesi ile işbirliği yapan Başkan Serkan Güzel, öğrencilerin de pratik kazanmasını sağlayarak onlara köpek evleri yaptırıyor. İlçenin yaklaşık 10 km dışarısında bulunan yahşi depolama alanında sert toprağı kazarak önce 50 adet açtırdığı doğal köpek barınaklarını daha sonra 65 e çıkaran Belediye Başkanı Serkan Güzel şimdide öğrencilere yaptırdığı köpek evleri ile bölgede köpek köyü kurmaya başladı.

“ İlçemize 10 km uzaklıkta olan bölgede yaklaşık 2 ay önce 65 doğal köpek barınağı yaptık. Şimdi de İlçemizde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi ile görüştük. Okul yönetici arkadaşlarımız bu konuda bize memnuniyetle yapacaklarını bu işin öğrencilere de pratik beceri kazandıracağını söylediler. Biz de malzemelerini belediye olarak biz aldık. Okulumuzda köpeklerimiz için köpek barınakları yapıyor. Bölge de bir köpek köyü kurmayı amaçlıyoruz. Hayvan severler derneği olarak hayvanlarımız için her gün bir beslenme işlemi de gerçekleştiriliyor. Amacımız hayvanlarımızın hiç birni aç ve açıkta bırakmamak “ dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: O, Başkan, Şimdide, Köpek, Köyü, Kuruyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı