Tempo FM
Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 09:17 Bu haber 5358 kez okundu
 
O Kısıtlamada Kaldırıldı
15 İldeki uygulanan Kısıtlama 31 Mayıs Saat 24.00 İtibariyle Sonla erdirildi.
TURİZM Haberi
O Kısıtlamada Kaldırıldı

15 İldeki uygulanan Kısıtlama 31 Mayıs Saat 24.00 İtibariyle Sonla erdirildi.

 

NİĞDE - Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, yayınladığı mesajında İçişleri Baknalığının genelgesinin içeriğini aktardı. Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine Şehir Giriş/Çıkış Seyahat Kısıtlaması konulu genelge gönderildi. Genelgede, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak adına Büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak iline kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş/çıkışlar 15 gün süreyle sınırlandırıldığı, bu kısıtlamanın da süresinin Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde 3 Haziran Çarşamba günü saat 24.00’a kadar uzatıldığı hatırlatıldı.

 

 

28 Mayıs Perşembe günü Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde büyükşehir statüsündeki 14 il ile Zonguldak iline uygulanan seyahat kısıtlamasının Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda 31 Mayıs Pazar günü saat 24.00’dan sonra sonlandırılması; şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (uçak, tren, otobüs vb.) Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod alındıktan sonra biletlemelerin yapılması hususlarının değerlendirildiği belirtildi.

 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; 1- Şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (otobüs, uçak) seyahat izin belgesi alma zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı. Şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (uçak, tren, otobüs vb.) Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod alındıktan sonra biletlemeler yapılacak.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: O, Kısıtlamada, Kaldırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı